Demo Türkçe Edusoft 530
07.2013 07.2013

Eğer sizde Matematiğin eğlenceli, öğrenmenin ezbersiz olabileceğine, Eğer merak olmadan öğrenmenin olmayacağına inanıyorsanız, Eğer sınıfınızda heyecan ve macera dolu farklı bir öğrenme ortamı hayal ediyorsanız Keloğlan ile Matematik Ülkesine davetlisiniz.

Keloğlan ve Ak Sakallı Dede ile beraber kah Küre Bacının değiştirdiği Küpkenti düzeltecek, Pasaklı Cadı’nın kaçırıp uyuttuğu Sultan Kızı Kurtaracak, kah Örüntü Mağarasının gizemli dehlizlerinde Sultan Kız ile beraber çıkış arayacak, Orman Cücesinin elinden Sevimli Rakamlar ailesini kurtaracaksınız.

Yeri gelecek zamanı durduran kendinden uzun hiçbirşeye tahammülü olmayan Minik Deve kafa tutacak yeri gelecek 4 Haramilerin elinden artı işaretini kurtaracak, her şeyi eksilten Afacan Prensle ile karşılaşacaksın. Ve bütün bunları planlayan kötülerin kötüsü Kuru Vezir ile amansız bir mücadeleye girişeceksin. İyiliğin ,dostluğun ve matematiğin kazanacağı bu büyük maceraya hazır mısınız?

AÇIKLAMA: 
Keloğlan Matematik Ülkesinde ilköğretim 1. sınıf öğrencisinin yaş grubunu göz önünde bulundurarak MEB 1. sınıf matematik müfredatına tam uyumlu bir şekilde bilgiyi aktarmak, interaktif (etkileşimli) animasyonlarla ilgiyi odaklamak, başarıyı ödüllendirmek ve öğrenimi oyunlara destekleyici en sıkıcı ya da en zor konuları bile çizgi film tadında işleyerek eğlenceli hale getirmek üzerine kurgulanmıştır.

GÜDÜLEME:
Ezbersiz öğrenmenin birinci ilkesi meraktır. Ürünümüz “MERAK OLMADAN , ÖĞRENME OLMAZ” prensibi üzerine hazırlanmıştır. Öğrencinin hikaye girişleri ile maceranın içine çekilerek meraklanması sağlanır. Bununla beraber öğretmen sınıfında uygun öğrenme ortamını ve öğrenme için gerekli motivasyonu da sağlamış olur. Keloğlan her bölümde ayrı bir sorun ve farklı bir kötü karakterle karşılaşır. Öğrenci diğer dersi heyecanla bekler.

Her bölüm için ayrı bir macera kurgulanmış olması Ezbersiz öğrenmenin diğer bir ilkesi olan “öğrencide istek uyandırma”yı sağlamaktadır. Öğrenci de Merakla sağlanan güdüleme artık yerini öğrenme isteğine bırakır. KONU ANLATIMI-KAVRATMA Keloğlan karşılaştığı zorluklarda yada aldığı görevlerde yardım almak zorundadır. Burada AK SAKALLI DEDE devreye girer.

Keloğlana kötü karakterleri yenmesi için bilmesi gerekenleri örneklerle anlatır. Öğretmenlerimiz bu anlatım bölümlerini sınıflarında rahatlıkla kullanabilirler. Konu anlatımı bölümü iki aşamadır. Birinci bölümde Ak sakallı dede konuyu örnek vererek anlatır. Burada öğrenci katılımı azdır. Aktif dinleme vardır. İkinci bölümde konu anlatımının hemen arkasından Kavrama bölümüne geçilir. Burada öğrenci aktiftir. Ak sakallı dedenin sorularına doğru cevap vermek zorundadır.

DEĞERLENDİRME: 
Ünite içinde konu anlatımları ve kavratma bölümleri tamamlandığında öğrenci kötü karakterle karşılaşmaya hazırdır artık. Bundan sonra değerlendirme bölümüne geçilir. Ünitede gördüğü bütün konularla ilgili kötü karakterlerin sorularına doğru cevap vermek zorundadır. Ezbersiz Eğitim ilkelerini en iyi yerine getiren araçlardan biri olan Keloğlan Matematik Ülkesi’nde uygun öğrenme ve öğretme ortamı ile beraber kalıcı öğrenmeyi de sağlamada etkili bir yardımcıdır. Not: Firmanın diğer yazılımları için http://www.edusofttec.com http://www.ilkokuma.biz

“1. Sınıf Matematik Eğitimi Keloğlan Matematik Ülkesinde” için bir cevap

  1. Canan dedi ki:

    Bu ürüne neden ulaşamıyoruz neden yok oysa ki çocuklar için matematiği sevdiren başka bir matematik programı kullanmadım en son mezun ettiğim sınıfta kullandım bu sene bulamıyorum neden yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir