16.07.2015 93 defa okundu

Bazen android telefonunuz veya tabletinizde ekran görüntüsü almak istersiniz. Önemli bişey yakalamak veya oyun oynarken, oyunun en önemli yerinin fotoğrafını yani ekran görüntüsünü almak istersiniz. Çoğu kişi ekran görüntüsünün nasıl alınacağını bilmiyor. Bizler size bu yazımızda ”android ekran görüntüsü almayı” anlatacağız. İşte detaylar.Android cihazların hepsinde aynı tuş kombinasyonunu kullanarak ekran görüntüsü alınmıyor. Bu cihazdan cihaza değişir.

Android-Ekran-Goruntusu-Alma

Genelde Android‘li telefon veya tabletlerde ekran görüntüsü almak için ”güç tuşuna” yani ”açma kapama” tuşuna basıp, ardından ”ses kısma” tuşuna basarak ”bir süre basılı tutmanız” yeterli oluyor. Tuşlara doğru bastıysanız, ekranınız yanıp sönerek veya ekran görüntüsü alındığını ve galeriye kaydedildiğini gösteriyor. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu işlev her telefonda işe yaramayabilir.

Bazı telefonlarda ekran görüntüsü alabilmek için farklı tuş kombinasyonu uygulamanız gerekmektedir. Yukarıdaki adımlar işe yaramadıysa ”önce güç tuşuna” daha sonra ”home” tuşuna basılı tutup bir süre bekleyin. Bu kısayol, güç + ses kısma kısayoluyla ekran görüntüsü yakalayan telefonlarda da çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir