01.07.2015 82 defa okundu

Android cihazlara karşı yılın ortalarına doğru Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile geride kalmaya başlamış gibi görünüyor. Son gelen bilgilerde bunu destekler durumda ! İşte detaylar.

Android dünyasının birçok beklenen bayrak gemi modeli piyasalarda yerini aldı. Son olarak beklenen birkaç modelinin yanında, Apple’dan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus beklentileri devam ediyor. Ancak bu süreç içerisinde öyle görünüyor ki Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile kan kaybetmeye başlamış!Android-iOS-Arkasinda-BirakiyoriPhone Satışları Düşmekte

İkinci çeyrek sonrası Amerika ve Avrupa’dan gelen satış miktarlarına göre Android dünyası, Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge önderliğinde yükselişe geçmiş. Samsung’a destekle LG’nin de yer aldığı yükselen Android satışlarına nazaran ise Apple, Amerika pazarında iPhone satışlarında yavaşlama olmuş.Android-iOS-Arkasinda-Birakiyor-1Apple’ın başlıca iOS cihazı iPhone modellerinin Amerika’da satışlarının yavaşlamasının asıl sebebini ise, Eylül ayında çıkması beklenen iPhone 6S ve iPhone 6S beklentilerinin artması olarak yorumlamak mümkün. Diğer taraftan ise Android kanadında, önder firmaların 2015 amiral gemi modelleri raflarda yer almış durumda.

Öte yandan Amerika’da yaşanan bu satışlarla, Avrupa satışları tamamen tezat düşüyor. Zira Mayıs 2015’e kadar Amerika’da yaşanan Android yükselişi aynı oranda Avrupa genelinde etkili olmamış.

iPhone 6S satışları patlama yapabilir !

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6S ile Amerika’da durgunluk yaşasa da hala büyük paydayı elinde tutmaya devam ediyor. Analistlerin görüşü ise Ekim ayı sonrası Amerika’da bu Android yükselişi aynı şekilde Apple yükselişine yerini bırakacak. Avrupa’da ise tümden iPhone artışı yaşanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir