10.07.2015 97 defa okundu

Android M ilk güncellemesine kavuştu. Android M geliştirici önizleme 2 sürümü ile sistemdeki hatalar giderilerek stabilite sağlanıyor. İşte güncellemenin detayları.

Android 5.0 Lollipop ile materyal tasarım anlayışını benimseyen Google, sistemin üzerine yeni özellikler ekleyerek ve ufak düzenlemeler yaparak Android M ile karşımıza çıktı. Stabilite ve performans iyileştirmelerini barındıran Android M sürümü şimdilik geliştiriciler tarafından test edilmekte.Android-M-ilk-Guncellemesine-KavustuEtkinlik sonrası Android M Geliştirici Önizleme sürümünü yayınlayan Google, bugün Android M için bir güncelleme yayınladı. Yine geliştiricilerin yükleyebildiği bu güncelleme ile temel amaç olan sistemde yaşanan sıkıntılar gideriliyor ve stabilite yükselişi sağlanıyor.

Android M Güncellemesi ile Neler Değişiyor ?

Android M güncellemesi ile ana ekranda döndürme özelliği sunuluyor, spotlight araması menü ekranında görünüyor ve Widget ekleme ekranındaki görsel hatalar gideriliyor. Güncelleme ile ayrıca; Bluetooth Stylus API iyileştirmesi, kamera sorunu düzeltmesi, harici depolama, Wi-Fi, Bluetooth, konumu servisleri, rehber ve kimlik izinlerine yapılan iyileştirmeler de kendini belli ediyor.Android-M-ilk-Guncellemesine-Kavustu-1MPZ44Q yapı numarasını sahip Android M güncellemesi şimdilik Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player modellerine yüklenebiliyor.Android-M-ilk-Guncellemesine-Kavustu-2Sizler Android M güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir