08.2015 08.2015

Hepimizin bazen yanlışlıkla, bazen ise bilerek silip sonra pişman olduğumuz fotoğraflar vardır. Akıllı telefonunuzdan sildiğiniz dosyalar, tam olarak silinmiyor. Hala kurtarmak için bir şansımız var. Peki bu fotoğrafları nasıl kurtarırız ? Öncelikle işleme başlamadan önce yapmamız gereken bir kaç şey var. Wifi ve data bağlantınızı devre dışı bırakın. Telefonunuzun root‘lu olması şart.android-silinen-fotograflari-geri-getirmekAndroid Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek

1) İlk olarak ”Dr Fone for Android by Wondershare” programını bilgisayarınıza indirin ve kurun‘Dr Fone for Android by Wondershare programını BURADAN indirebilirsiniz.

2) Programı çalıştırın. Böyle bir arayüz ekran ile karşılaşacaksınız.android-silinen-fotograflari-geri-getirmek-13) Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Cihazda “USB debugging” “USB hata ayıklama” özelliğinin etkinleştirilmiş olması lazım. Bu özelliği etkinleştirmek için Settings > About Phone bölümüne girin “Build Number” butonuna sürekli dokunarak geliştirici seçeneklerinin etkinleşmesini sağlayın. Ana menüde “Developer Options” yani “Geliştirici Seçenekleri” gözüktüğünde “USB Debugging”“USB hata ayıklama” özelliğini etkinleştirin. Dr. Fone programından küçük bir bildirim gelecektir.android-silinen-fotograflari-geri-getirmek-24) Dr. Fone for Android akıllı telefonunuzla bağlantı kuracak, burada silinen dosya tipi ile ilgili bazı seçimler yapabilirsiniz. Rehber, mesajlar, WhatsApp gibi, müzik, video ve dökümanlar için de bu bölümden sonra aynı adımlar uygulayabilirsiniz. android-silinen-fotograflari-geri-getirmek-35) Sonra karşınıza gelen ekranda akıllı telefonunuzdan RSA anahtarı için onay vermeniz gerekiyor ama siz, “Always accept” seçeneğine tıklayarak sürekli bu onayı vermek zorunda kalmazsınız. Bu aşama iki cihaz arasında güvenli bir bağlantı oluşturulabilmesi adına önem taşıyor.

6) Dr. Fone programı akıllı telefonunuzu tarayacak. Bu tarama süresinde cihazınız yeniden başlayabilir ya da ekranda farklı farklı pencereler açılabilir. Endişe etmenize gerek yok, burada program yine devreye giriyor.android-silinen-fotograflari-geri-getirmek-47) Tarama tamamlandığında program sonuçlarını sizlere verecektir, geri getirmek istediğiniz fotoğrafın veya fotoğrafların yanındaki kutucukları işaretleyin. Ve sonra “Recover” düğmesine tıklayın.android-silinen-fotograflari-geri-getirmek-5Silinen fotoğraf yada fotoğraflarınızı geri getirebildiniz mi ?

1.589 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir