27.06.2015 126 defa okundu

Ev ağımızın wifi şifresini başkaları kolay kolay bulamasın diye karmaşık şifreler koyuyoruz. Ve zaman zaman bu şifreleri unuttuğumuz hatta hatırlayamadığımız zamanlar oluyor. Şifreyi bir şekilde not almadıysanız çaresiz değilsiniz. Android akıllı telefonda kayıtlı olan WiFi şifresini öğrenmek için izlenebilecek bir yol var.

Tahmin edebileceğiniz üzere cihazınızda root erişiminin sağlanmış olması gerekiyor, çünkü normal koşullarda WiFi şifresini içeren dosyaya ulaşılamıyor. Aynı ağa Windows işletim sistemli dizüstü bilgisayarınız bağlıysa parolayı tespit etmenin çok daha kolay olacağını belirtelim. Bir de Samsung’un güncel akıllı telefonlarında bu yöntemle WiFi şifresini öğrenmenin engellendiğini unutmayınız.AndroidAndroid: WiFi Şifresini Öğrenmek

Android akıllı telefonda WiFi şifresini öğrenmek için öncelikle root erişimi sağlanmış cihazınıza Google Play mağazasından ”Root Browser” uygulamasını veya benzeri bir uygulama yükleyin.

1) Uygulamayı çalıştırın ve “data” klasörüne erişin.Android-Wifi-sifresini-nasil-buluruz-12) Sonraki aşamada “misc” dizinine gidin.Android-Wifi-sifresini-nasil-buluruz-23) Daha sonra “wifi” klasörünü görüntüleyin.Android-Wifi-sifresini-nasil-buluruz-34) “wpa_supplicant.conf” dosyasını bulun ve üzerine dokunun. Dosyayı açmak üzere karşınıza gelen pencerede iki araç listelenecektir. RB Text Editor’u tercih edin. ( olmazsa o dosyayı bir şekilde açın )Android-Wifi-sifresini-nasil-buluruz-45) Burada doğal olarak bir dizi kod karşınıza çıkacak. Yapmanız gereken şey WiFi ağınızla ilgili bilgileri içeren satırların yerini bulmak. “ssid” bölümünde kablosuz ağınızın adı, “psk” alanında ise kablosuz ağ şifreniz yer alacaktır. İşte bu kadar kolay!Android-Wifi-sifresini-nasil-buluruz-5Girişte bahsettiğimiz gibi güncel Samsung akıllı telefonlarda parola bölümü güvenlik gerekçeleriyle şifrelenmiş durumda. Bu noktada güncel Samsung akıllı telefonlardaki kayıtlı WiFi şifresini öğrenmek için kolay bir yöntem mevcut değil. Aynı ağa bağlı Windows’lu bir dizüstü bilgisayarınız varsa onun üzerinde çalışmalısınız. Bol şanslar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir