07.2015 07.2015

Apple’ın akıllı saati Apple Watch büyük bir gösterişle tanıtıldı ve sonunda kullanıcılara sunuldu. Piyasada yer alan akıllı saatlerden farklı bir vizyon ve misyona sahip olan Apple Watch’un bilinmeyen gizli özelliklerini sizler için araştırdık ve derledik. İşte Apple Watch’un gizli özellikleri !Apple-Watch-Hakkinda-Bilinmeyen-Seyler1) Sesli Komutlar VerinApple-Watch-Hakkinda-Bilinmeyen-Seyler-1Apple Watch’un yan tarafında yer alan güç butonunu belirli bir süre basılı tuttuğunuzda akıllı saatin ekranında sizin komutlarınızı dinleyip yerine getirmek için Siri hazır durumda bekliyor. iPhone ile senkronizeli olarak çalışan Apple Watch’a vereceğiniz sesli komutlar anlık olarak akıllı telefonunuzun ekranında beliriyor.

2) Ekran Görüntüsü AlmaApple-Watch-Hakkinda-Bilinmeyen-Seyler-2Akıllı telefonlar ile hayatımızda önemli bir yere sahip olan ScreenShot, yani ekran görüntüsü alma Apple Watch için de mümkün kılınmıştır. Akıllı saatinizin ekran görüntüsünü almak için sadece sağ üst köşesinde yer alan butona belli bir saniye basmanız ve daha sonra ekranda çıkan ikona basmanız yeterlidir. Akıllı saatinizin ekran görüntüsünü aldığınız anda iPhone telefonunuz içerisinde yer alan ScreenShot dosyası içerisinde yer alıyor.

3) Apple Watch Üzerinden iPhone Telefonunuzu Kolayca BulunApple-Watch-Hakkinda-Bilinmeyen-Seyler-3iPhone akıllı telefonunuzu kaybetmeniz durumunda, akıllı saatiniz Watch üzerinden kolayca akıllı telefonunuzun nerede olduğunu çok kısa bir süre içerisinde görebileceksiniz. iPhone ile Watch arasında sağlanan ses dalgaları ile siz akıllı telefonunuza yaklaştığınızda akıllı saatiniz size sesli uyarı veriyor ve akıllı telefonunuza iyice yaklaştığınızda zaman ise uyarı sesinin şiddeti daha da artıyor. Böylelikle akıllı telefonunuzu kaybettiğinizde akıllı saatiniz üzerinden çok kısa bir süre içerisinde bulmanız mümkün hale geliyor.

4) Uygulamalar Arasında Kolay Geçiş Yapın

Akıllı telefonların en sevilen özelliği ise açık olan uygulamalar arasında tek bir dokunma eylemi ile kolayca geçiş yapılabilmesi. Apple Watch için ise uygulamalar arasında geçiş yapmak son derece kolay. Apple Watch’un sağ üst köşesinde yer alan botuna bir kez dokunduğunuzda son açılmış olan uygulama karşınıza geliyor. Butona iki kez üst üste dokunduğunuzda ise tüm açık olan uygulamaları görebiliyorsunuz ve tek bir dokunuş ile uygulamalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

5) Apple Watch İle Kendi Müzik Arşivinizi Oluşturun

Apple’ın Watch için üretmiş olduğu Airplay uygulaması üzerinden akıllı saatiniz içerisinde yer alan müziklerinizi kolayca iPhone’a aktarabiliyorsunuz. Bunun haricinde ise Bluetooth ile Airplay üzerinden Watch’da açacağınız tüm şarkılar akıllı telefonunuzda anında duyulmaya başlanıyor. Bunun yanında ise Airplay ile Bluetooth ile çalışmakta olan hoparlörler üzerinden müzik dinleme imkanı da sunulmaktadır.

574 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir