25.07.2013 94 defa okundu

Ashampoo Core Tuner 2  bilgisayarınızın performans yönetimi için mükemmel bir çözüm

Performans yönetimi ve optimizasyonu ile daha fazla güç
Gözden geçirilmiş kullanıcı arayüzü, yeni nesil 8 çekirdekli işlemcilerin yönetimi ve yeni profil yönetimi ile Ashampoo Core Tuner 2, PC’nizin mevcut gücünün optimizasyonu için birinci sınıf bir programdır.

İşlemler
Ashampoo Core Tuner 2 ile etkin tüm işlemlere genel bakış elde edersiniz. Her programın kullandığı işlemci gücü önceliğini (altı seviyede) ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, bir programın mevcut işlemci çekirdeklerinden kaç tanesini kullanabileceğini belirleyebilirsinizy. “Boost işlevi” ile seçilen program için otomatik olarak en yüksek öncelik atanır ve mevcut tüm işlemci çekirdekleri etkinleştirilir.

İzinler
Bir program ayarı yapıldığında, izin otomatik olarak oluşturulur. Bu, her ayarı geri almak için kullanılabilir. Mevcut izinler her başlangıta otomatik olarak uygulanır. İzinler her zaman düzenlenebilir veya silinebilir.

Profiller
Yeni profil yöneticisi, kullanıcıların kendi profillerini oluşturmaları sağlar. Bir profil çeşitli eylemler içerebilir, örneğin; çalışan bir işlemin sonlandırılmasının yanı sıra hizmet başlatılabilir veya durdurulabilir. Çeşitli amaçlar için farklı profiller oluşturulabilir. Bir örnek olarak temel oyun profili entegre edilmiştir. Bu profil, oynarken ihtiyaç duyulmayacak tüm Windows hizmetlerini durdurur..

Kaynaklar
Canlı görünümde işlemci performansı ve bellek yükü hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, genel bakış sayfasının minyatür görünümü, herhangi bir zamanda sistem yükünü güncel tutar.

Otomatik Başlatma
Otomatik başlayan girdilerin listesi Windows başlangıcında otomatik başlayan tüm uygulamaları gösterir. Otomatik başlayan girdiler, bildirim yapmadan oluşturulur. Bunlar kalıcı olarak arka planda çalışırlar, işlemci gücünün ve bellek kapasitesinin büyük bir kısmını harcarlar. Ashampoo Core Tuner 2, ihtiyacınız olmayan girdileri devre dışı bırakmanızı veya silmenizi sağlar. Buna ek olarak, tüm girdiler çevrimiçi olarak derecelendirilebilir. Derecelendirme, diğer kullanıcıların verdikleri puanlarla senkronize edilir ve böylece ihtiyacınız olmayan girdilerin neler olduğuna dair kolayca karar vermenizi sağlar.

Hizmetler
Bu modül, ihtiyaç olunmayan ancak otomatik olarak başlayan Windows hizmetlerinin tüm listesini içerir. Ashampoo Core Tuner 2, hizmetleri kapatmanıza izin verir. Çevrimiçi derecelendirme sistemi size bunu yapmanızda yardım eder. Derecelendirme sistemindeki birkaç yıldız, çoğu kullanıcının ilgili hizmetin çok da gerekli olmadığına dair derecelendirdiğini gösterir. Bu yüzden, yüksek işlemci performansı ve daha fazla bellek kapasitesi elde etmek için hizmeti kapatabilirsiniz. Diğer kullanıcılara yardımcı olmak için her hizmete puan verebilirsiniz.

Live Tuner
Ashampoo Core Tuner 2’ye entegre edilen Live Tuner’ı kullanmaya karar verirseniz, sessizce sisteminizin arka planında çaloşacaktır. Uygulama başlatıldığında, Live Tuner belirlenen bir süre için bu uygulamanın hızlandırılmasını sağlar. Bu şekilde kaynaklar bu uygulamalar üzerine odaklanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir