Shareware/Deneme Türkçe MakroCell Yazılım 338
07.2013 07.2013

BarkodSis Kobi – Barkodlu Satış Programı

Genel Yapısı

Bir işletmenin barkodlu satış sisteminde ihtiyaç duyacağı stok, cari, fatura, masraf, çek, banka, envanter, yazarkasa, indirim, paket servis, hızlı satış gibi temel modülleri barkodsis kobi programında bulabilirsiniz.

 

Ülkemizde çok sık yaşanan eleman sirkülasyonu nedeniyle, kasiyerler tarafından kullanılan satış ekranımız hiç bilgisayar bilgisi olmayanlar tarafından bile birkaç dakika içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eleman ve kasiyerlerin programa erişim yetkilerini belirleyerek programın sadece sizin belirleyebileceğiniz bölümlerine erişmelerini sağlayabilirsiniz.

 

İşletmenize gitmeden dizüstü bilgisayarınızdan istediğiniz zaman barkodsis kobi programını çalıştırıp, işletmenizin stok durumu, cari ekstre veya cirolarını izleyebilirsiniz.

 

Satış Ekranı

Kasiyerler tarafından kullanılacak olan bu bölümde ürün barkodlarını okutarak Perakende Satış ve Veresiye satışlar yapılabilmektedir. İstenirse her cari hesap için 3 farklı satış fiyatından birinin otomatik uygulanması sağlanabilir. Müşterilerinize barkodlu plastik kart vermek suretiyle alışverişe gelen müşterilerinizi takip edebilirsiniz. Satış esnasında satışı beklemeye alarak farklı bir satış yapılmasına imkan verir. Hızlı satış tuşlarını kullanarak barkod okuyucuya bile gerek kalmadan tek tıklama ile satış yapılabilir. Satış ekranı doknmatik ekranlar ile uyumludur. İstenirse dokunmatik pc veya dokunmatik ekran ile kullanılabilir.

 

Açık Hesap, Nakit Ödeme ve Kredi Kartı ödeme yöntemleri dışında istediğiniz kadar farklı ödeme düğmesi eklenebilir. Özellikle kapıda ödeme ile satış yapan işletmelerde bu özellik sayesinde kargo firmalarınıda biriken bakiyelerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 

Satış tutarı bölme özelliği, yapılan her alışverişin örneğin bir kısmını nakit bir kısmını kredi kartı ile tahsil etmenizi sağlar.

 

Yabancı turistlere hizmet veren işletmeler için satış tutarının dolar, euro ve sterlin karşılıkları günlük kur üzerinden gösterilmektedir.

 

Yazarkasa entegrasyonu (opsiyonel) ile ürünlerinizin yazarkasaya transferleri otomatik olarak yapılabilir. Her satış sonunda doğrudan yazarkasa fişinin yazdırılması sağlanmaktadır. BarkodSis Kobi Programı Sharp ER-A 227 T, Sharp ER-495-T, TeknoKasa TKS-12J, TeknoKasa TKS-20J ve Hugin Alpha 425TX yazar kasalar ile uyumludur.

 

Paket Servis

Seri satış yapan, telefon ile sipariş alan işletmeler için çok kullanışlıdır. Barkod kullanmadan, Ana Yemekler, Aperatifler, Burger, Deniz ürünleri gibi bir çok farklı kategoriler oluşturarak bu kategoriler içine ürünlerini ekleyebilirsiniz. Hızlı satış tuşlarını kullanarak seri satışlar yapabilir, her satış sonunda teslimat fişi ve yazarkasa fişlerinin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Caller ID modülü (opsiyonel)’nün kullanılması durumunda, telefon eden müşteri program tarafından tespit edilerek müşterinin adı soyadı ve adres bilgileri satış ekranına otomatik aktarılır. Bu sayede vakit kaybetmeden müşteri siparişleri alabilir. Birden fazla telefon hattının olması durumunda her hattın farklı bir bilgisayara aktarılarak birden fazla noktadan sipariş alınabilmektedir.

 

Ürünler

Ürünler ekranında stok kartılarınızı, stoklarınızın alış ve satış fiyatlarını girebilirsiniz. Stoklarınızı Marka, Çeşit ve Grup basında kategorilere ayırabilirsiniz. Barkodu olmayan ürünler için program tarafından otomatik barkod oluşturulmasını sağlayabilir, tüm barkodlar için barkod etiket veya raf etiketleri bastırabilirsiniz. EAN-8, EAN-13, UPC-E, UPC-A, KG. Barkod, IMEI, CODEBAR, CODE-39 ve CODE-128 barkodları kullanılabilmektedir.

 

Paralel barkod özelliği sayesinde bir ürün altında istediğiniz kadar farklı barkod tanımlayabilir, her barkod için ölçü birimi, katsayı, alış ve satış fiyatları girebilirsiniz. Bu sayede bir ürünü örneğin adet, paket ve koli bazında satabilirsiniz. Farklı barkodlardan işlem yapılsa da stok aynı ürün üzerinden takip edilmektedir.

 

Fişler

Devir, Tahsilat, Tediye, Alım Faturası, Perakende, Toptan satış faturası, Alış ve Satış iade faturası, Transfer ve Masraf fişleri oluşturabilirsiniz. Faturalarda satır ve toplam iskontolar yapabilir, faturalarınızı yazdırabilirsiniz.

 

Seri No Takip

Cep telefonu, bilgisayar parçaları gibi seri no veya imei no ile satış yapan işletmeler tarafından kullanılabilir. Alış faturası ile giriş yapılırken her cihazın seri numarası kaydedilir. Perakende veya toptan satışlarda cihazların seri numaraları ile çıkışları yapılabilir.

 

Seri No Sorgulama özelliği ile cihazın hangi tarihde satıldığı, satış tarihinden bu yana geçen süresi ve alım, satış futuraları kolaylıkla bulunabilir. Her stok kartında satılan ve stokda olan cihazları seri noları ile izlenebilir.

 

Şubeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir