07.2015 07.2015

Apple Music kullanıcılara sunuldu ve Beats 1 radyosu yayına başladı ancak henüz Türkiye’de kullanılamamakta. Beats 1‘ı Türkiye’de dinlemenin yöntemi ise yazımızda.

Apple’ın WWDC 15 etkinliğinde 30 Haziran‘da kullanıma sunulacağını açıkladığı Apple Music, gerçekten de 30 Haziran‘da yüzün üzerinde ülkede kullanıma sunuldu. Ancak ne yazık ki ülkemizde ne Apple Music kullanılabiliyor ne de Apple Music‘in en önemli hizmetlerinden biri olan Beats 1 radyosu dinlenebiliyor.Beats-1-Radyo-Nasil-DinlerizHer ne kadar sizler için hazırladığımız rehberdeki tüm adımları gerçekleştirseniz ve Apple Music‘e abone olmayı başarsanız bile ne yazık ki sizleri bir başka sürpriz karşılıyor ve Beats 1 radyosunun çalışmadığını, hata verdiğini görüyorsunuz. Neyse ki bu soruna da çözüm üretmek mümkün.

Çare VPN

Her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da telif haklarından dolayı ülkemizde hizmet veremeyen Apple Music için Apple, her ne kadar iTunes / App Store mağaza hesabı ile bir önlem almış olsa da, önlemler bununla sınırlama kalmamış ve Apple Music kullanılamayan ülkelerden Beats 1 radyosunun dinlenmesi de engellenmiş. Bu sorunun çözümü ise çok kolay.Beats-1-Radyo-Nasil-Dinleriz-1Ülkemizde birçok kişinin Gezi olayları sırasında DNS‘den sonra öğrendiği bir diğer bilişim teknolojisi olan VPN, basitçe intenete olan çıkış kapınızı değiştiriyor ve Türkiye’den değil de bir başka ülkeden internete bağlanabiliyorsunuz.

Durum böyle olunca da tek yapmanız gereken bir VPN servisi ile bağlantı konumunuzu bağlantıdaki listede yer alan ve Apple Music‘in kullanılabilir olduğu ülkelerden biri olarak değiştirmektir. İşlemin ardından siz de Beats 1 dinlemeye başlayabilirsiniz. Son bir not olarak aynı işlem ile hem iOS cihazlarınızda hem de iTunes kullanarak Mac ve PC üzerinde Beats 1 dinleyebileceğinizi de hatırlatmış olalım. Özetle Türkiye dışı bir iTunes / App Store hesabı ve VPN kullanarak Apple Music‘den tam anlamıyla yararlanabiliyorsunuz.

475 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir