01.2020 02.2020

Dünya sağlığını tehdit eden Corona Virüsünün Haritası yayınlandı. Virüsün Dünya geneline yayılmasını online olarak takip edebilirsiniz.

Bir çok komplo teorileri ile birlikte Çin’in Wuhan kentinde hayvan pazarında 12 Aralık tarihinde ortaya çıkan virüs halk arasında Wuhan virüsü olarak da biliniyor.

Geçte olsa Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum ilan edildi. Ülkemiz de dahil bir çok ülkede virüs görülmese bile sıkı önlemler alındı. Bir çok hava yolu şirketi Çine uçuşları iptal etti.

Havaalanlarında virüse karşı önlemler alındı. Virüs ABD, Almanya, Fransa, Hong Hong, Japonya ve an itibariyle 17 ülkede daha görülmeye başlandı.

Corona virüslerleri, kuşlar ve memelilerde hastalıklara sebep olan virüslerdir. Normalde ölümcül olmayan bu virüs mutasyona uğrayarak hayvanlardan insanlara bulaşıyor ve solunum yolu hastalıklarına neden oluyor. Bilinen türleri arasında MERS-CoV, SARS-CoV ve 2019-nCoV sayılabilir.

corona virusu

İlkbahar ve sonbaharda uzak doğuda etkin olan Corona virüslerleri karşısında Bilim adamlarını en çok zorlayan durum virüsün mutasyona uğraması.

Virüsün Dünya geneline yayılma hızını gösteren bir harita oluşturulmuş durumda.

Haritaya giderek virüsün hangi bölgelerde görüldüğü konusunda ve yayılma hızı konusunda fikir edinebilirsiniz.

PC Bilgisayar, Notebook, Tabletler için detaylı bir şekilde Korona virüsünün yayılma hızına bakmak için haritaya BURADAN gidebilirsiniz.

Mobil versiyonuna BURADAN gidebilirsiniz.

Ayrıca BURADAKİ ve BURADAKİ farklı kaynaklardan da Korona virüsünün yayılmasını takip edebilirsiniz.

Canlı virüs haritası:

KAYNAK: NTV.COM.TR, REUTERS, ANADOLU AJANSI, AFP, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO), WORLDOMETERS.INFO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir