06.2015 07.2015

Facebook, mobil platformlardan fotoğraf yükleyenlerin karşısına yeni bir düzenleme aracı ile çıkmaya hazırlanıyor. İşte Facebook’un Snapchat benzeri fotoğraf düzenleme özelliği.

Popüler sosyal medya sitesi Facebook, geçtiğimiz dönemlerde Snapchat firmasını satın almak için bir takım girişimlerde bulunmuştu, ancak başarılı olamamıştı. Snapchat’i satın alamayan Facebook, rakibinin özelliklerine benzer Slingshot gibi uygulamalar ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Ancak Facebook bu tarz uygulamalar ile pek aradığını bulamamıştı.

Facebook’a Fotoğraf Düzenleme Malzemeleri Geliyor

Facebook-Fotograf-Duzenlemede-YenilikAldığımız bilgilere göre Facebook yine Snapchat benzeri bir program üzerinde çalışıyor. iOS için gelecek bu yenilik sayesinde Facebook’a fotoğraf yüklemeden önce; fotoğrafları Snapchat’ten alışkın olduğumuz düzenleme araçları ile renklendirebileceğiz.

Facebook’un yeni fotoğraf düzenleme araçları arasında; fotoğraf filtreleri, yazı ekleme, sticker ekleme ve kesme özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin önümüzdeki günlerde yayınlanacak Facebook güncellemesi ile kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

458 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir