09.07.2015 94 defa okundu

Facebook insanların haber kaynağını şekillendirmelerini ve iyileştirmelerine yardımcı olacak yeni araçları kullanıma sundu. İşte konu ile ilgili detaylar:

Hızla gelişen sosyal medya anlayışına ayak uydurmaya çalışan Facebook, şimdide haber kaynağını yeniledi. Kullanıcıların haber kaynağını daha rahatça kullanmalarını amaçlayan Facebook, yeni güncellemesiyle birlikte daha kişiselleştirilebilir bir Haber Kaynağını kullanıcılara sundu.Facebook-Haber-Kaynagi-YenılendıArtık Facebook kullanıcıları haber kaynağında ne görecekleri konusunda daha fazla kontrole sahip olacaklar.

İşte Haber Kaynağına Gelen Yenilikler !

Facebook‘un yenilediği haber kaynağının daha özgürlükçü bir yapıya bürünmesini sağlayan ana hatları şu şekilde açıklamak mümkün;

İlk sıralarda yer alacak arkadaş ve sayfaların seçilmesi:

Artık haber kaynağında en üst sıralarda yer almasını istediğiniz arkadaş ve sayfaları kendiniz istediğiniz gibi belirleyebileceksiniz.

Yeni sayfaların keşfedilmesi: Facebook, haber kaynağında kullanıcılara sayfa önerisi yapan sistemde de bazı değişiklikler gerçekleştirdi. Artık, size önerilen sayfalar beğendiğiniz sayfalarla alakalı olarak gösterilecek. Örneğin eskiden Galatasaray’ın sayfasını beğenen birisine takım olduğu için Fenerbahçe sayfası da tavsiye edilirken, yeni gelen sistemle birlikte Galatasaray’ın sayfasını beğendiğinizde direk takım sayfaları yerine bu sefer UltrAslan vb. Galatasaray’la ilgili sayfalara yönlendiriliyorsunuz.

Takip edilen veya takibi bırakılan arkadaşların ve sayfaların düzenlenmesi:

Son bir hafta içerisinde haber kaynağında yer alan ve takibi bırakılan arkadaşlar ile sayfaların listesi görüntülenebiliyor ve ayarlar değiştirilebiliyor.

Facebook’un yeni haber kaynağı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir