15.08.2015 99 defa okundu

Günümüzde bir çok sebepten dolayı facebook hesabınızı kapatmak yerine, dondurmak isteyebilirsiniz. Dondurmak‘tan kastımız, facebook hesabınızı bir süreliğine devre dışı bırakmaktır. Peki facebook hesabınızı nasıl dondurabilirsiniz ? İşte detaylar.Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz ama bunun bir süresi var. Facebook hesabınızı sadece 28 günlüğüne dondurabilirsiniz. Yani 28 gün dondurursanız, facebook hesabınız 28. günün sonunda aktif hale gelecektir. Diyelim ki facebook hesabınızı 15 günlüğüne dondurdunuz. Dondurduğunuz günden 15 gün sonra, otomatik olarak aktif hale gelecektir. (Ama istediğiniz günü seçtiğiniz kutucuğun yanında ”Hesabımı şu kadar zaman sonra otomatik olarak yeniden etkinleştir” kutucuğunu işaretlerseniz, otomatik olarak aktif hale gelir.) Fazla uzatmadan facebook hesabı nasıl dondurulur ? ona geçelim.

1) ”Facebook” hesabınıza giriş yapın, ve ”Ana sayfaya” gelin. Orada sağ üst köşede bulunan ”Ana sayfa” butonunun yanındaki ”ok işaretine” tıkayın. (Aşağıdaki resimdeki gibi).facebook-hesabi-nasil-dondurulur-1

2) Daha sonra açılan menüden ”Ayarlar” deyin.

facebook-hesabi-nasil-dondurulur-23) Daha sonra karşınıza gelen sayfanın sol tarafında bulunan menüden ”Güvenlik’‘ yazısına tıkayın.

facebook-hesabi-nasil-dondurulur-34) Daha sonra gelen ekranın en altındaki ”Hesabı dondur” yazısına tıklayın.

facebook-hesabi-nasil-dondurulur-45) Sonra alt tarafta küçük bir pencere belirecek, (hesabınızı dondurduğunuzda şunlar, şunlar olacak diye,) yazının altındaki ”Hesabı dondur” yazısına tıklayın.

facebook-hesabi-nasil-dondurulur-56) Sonra karşınıza gelen ekranda, facebook‘tan ayrılma nedeninizi, kendinize ait tüm grupları kapalı olarak işaretlemenizi, facebook‘tan gelen bildirimleri veya davetleri alıp almayacağınızı, soruyor. Bu soruları cevapladıktan sonra en altta facebook hesabınızı kaç gün dondurmak istediğiniz soruyor. Yazının başında da dediğimiz gibi, facebook hesabınızı en fazla 28 gün dondurabiliyorsunuz. İstedğiniz günü seçip ”Dondur” butonuna tıkladığınız zaman, facebook hesabınız donduruluyor. Bu kadar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir