07.2015 07.2015

Popüler sosyal medya platformu Facebook, 10 yıl sonra ilk defa logosunu değiştirdi. Facebook‘un yeni logosunda küçük ama hoş değişiklikler bulunuyor.

2004 yılında The Facebook ismi ile kurulan daha sonra Facebook ismini alan günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu, 10 yıl sonra logosunu değiştirme kararı aldı. Küçük çaplı olan bu değişiklik ilk bakışta pek fark edilmese de, bir değişikliğin olduğu Facebook‘un yeni logosuna detaylıca baktığımızda anlaşılıyor.Facebook-ılk-Defa-Logosunu-Degıstırıyor

Facebook‘un eski logosunda iki aşamada oluşturulan “a” harfi yerini, tek seferde yazılan standart “a” harfine bırakıyor. Eski logoda yer alan “o” ve “e” harfleri ise Facebook‘un yeni logosunda daha yuvarlak bir hal almış. Facebook‘un eski logosu ile yeni Facebook logosu arasındaki tek farkın bunlar olmasına karşılık, yeni logo göze daha güzel görünüyor.Facebook-ilk-Defa-Logosunu-Degistiriyor-2Facebook Creative Director’ı Josh Higgins, yeni Facebook logosunu “Facebook’un yeni logosuna merhaba deyin” Tweet’i ile duyurdu.

İşte Facebook‘un yeni logosu ile eski logosunun karşılaştırması.Facebook-ilk-Defa-Logosunu-Degistiriyor-3

542 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir