29.06.2015 91 defa okundu

Son zamanlarda ortaya çıkan kiwi uygulaması, facebook‘tan gelen davetler ile insanları çıldırtıyor, bir süre sonra bundan rahatsız olunuyor. Artık bu facebook‘tan gelen kiwi uygulaması isteklerini durdurmanın zamanı geldi. Bu yazımızda sizlere ” facebook kiwi isteklerini engelleme” nasıl yapılır onu anlatacağız. Ama ilk önce bir kiwi nedir? onu tanıyalım.

Kiwi Nedir ?

Son günlerde Facebook‘ta karşımıza çıkan bu Kiwi uygulamasını tanıyalım. Ask.Fm benzeri bir sohbet uygulaması olan Kiwi, rastgele insanlara rastgele sorular sormanızı mümkün kılıyor. Kiwi uygulamasına kayıt olduktan sonra bir profil oluşturabilir, ya da ne düşündüğünüzü yazıp paylaşabileceğiniz bir uygulamadır. Zararsızca görünen Kiwi uygulaması, Facebook üzerinden izinsiz davetiye göndermesiyle bir tehdit olarak algılanmış durumda olduğunuda söyleyelim. Şimdi gelelim facebook kiwi istekleri nasıl engellenir ?KiviFacebook Kiwi İstekleri Nasıl Engellenir ?

1) İlk olarak facebook hesabımıza giriş yapalım.

2) Sonra ise aşağıdaki resimde olduğu gibi, ekranın sağ üst köşesinde bulunan ”ana sayfa” butonunun yanındaki ok işaretine tıklayalım.

Facebook-kivi-isteklerini-engelleme-1

3) Daha sonra ordaki menüden ”Ayarlar” butonuna tıklayın.Facebook-kivi-isteklerini-engelleme-24) Sonra karşımıza çıkan ekranın, sol tarafında bir menü var. O menü’den ”engelleme” butonuna tıklayın.Facebook-kivi-isteklerini-engelleme-35) Sonra karşımıza gelen sayfanın alt tarafında ”uygulamaları engelle” diye bir bölüm var. O bölüme, ”kiwi” yazın. Ve çıkan sonuçlardan ”kiwiyi” seçin.Facebook-kivi-isteklerini-engelleme-46) Ve uygulama engellenmiştir.Facebook-kivi-isteklerini-engelleme-5Yazımızı Beğendiyseniz, Sevdikleriniz ile paylaşarak onlarında bu sinir bozucu isteklerden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir