05.2015 07.2015

Facebook oyun isteğini engellemek için yapmamız gerekenler.

Facebook hesabı olan herkes mutlaka oyun isteği de almıştır. Bu durum zaman içerisinde çok can sıkıcı bir durum haline dönüşebiliyor. Yapacağımız küçük bir kaç ayarlama ile bu soruna kökten çözüm bulabiliriz.

Öncelikle bu ayarlamaları yapmak için Facebook hesabımıza normal bir şekilde Bilgisayarımızdan giriş yapmalıyız. Oyun ve ya Uygulamayı ilerleyen zamanda kullanmayacağınıza eminseniz en kesin çözümü kökten engellemektir. Bunun için Sağ üstteki ok’a tıklayıp Ayarlar‘a girin.

Facebook oyun engelle 1

Ayarlar kısmında sol tarafta Engelleme kısmına geliyoruz. Bu sayfanın en altında ise “Uygulamaları Engelle” şeklinde bir seçenek var. Bu kısım da sizin canınızı sıkan oyun ve uygulama isimlerini yazarak engelleyebilirsiniz. İlerleyen zamanda fikriniz değişirse yine buradan engellemeyi kaldırabilirsiniz.

Facebook oyun engelle 2

Facebook’ta arkadaş davetleri nasıl engellenir?

Bir arkadaşınız tarafından sık sık davetler ile rahatsız ediliyorsanız bunun çözümü de çok basit. Ayarlar üzerinden Engelleme kısmına tıklayın. Bu defa sayfanın ortasında bulunan “Uygulama davetlerini engelle” kısmına gelin.

Facebook oyun engelle 3

Bu kısma sizi davetler ile rahatsız eden arkadaşınızın ismini yazarak size davet göndermesini engelleyebilir ve yine bu kısımdan engeli kaldırabilirsiniz. Merak etmeyin bu engellemeden arkadaşınızın haberi olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir