12.2018 12.2018

Geldi gelecek derken Google Asistan Türkçe olarak açıldı.

Androidin Sirisi olarak kabul edilen Google Asistan uzun zamandır Türkçe olarak ülkemizde de kullanılması bekleniyordu. Yakın zamanda Google hızlı bir şekilde Google Asistanı geliştirmeye başlamıştı. Geliştirme süreci devam ederken de aralarında Türkçenin de olduğu bir çok dilde servisi kullanıma açmayı planlıyordu.

google asistan

Google Asistan şu an Türkçe olarak kullanılabiliyor ve sorulan sorulara büyük doğrulukla cevap verebiliyor. Kullanabilmek için öncelikle Google Play dan Google uygulamasını bulun ve alt kısımdan Beta Kullanıcısı olarak kayıt olun.

google asistan 1

Google Asistanın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için Ayarlardan bir takım izinler isteyecek. Bu izinlere onay vermeniz gerekiyor. Zaten Beta kullanıcısı olduğunuz zaman bu izinleri uygulama arayüzünden sizden istediğini göreceksiniz. Beta kullanıcısı olduktan kısa bir süre sonra Google uygulamasına güncelleme geliyor. Güncelleme sonrasında ister Menülerden Google uygulamasına girerek isterseniz de telefonunuzun Home tuşuna basılı tutarak Google Asistan ile konuşmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir