27.05.2024 147 defa okundu

Google kendi Gmail hesabınızı kullanabilmeniz için minimum yaş sınırı getirmiştir.

Daha küçük yaşta Gamil hesabı kullanmak için Family Link özelliği ile yetişkin bir Gamil hesabına bağlı olarak kullanabilirsiniz. Yaş sınırı ülkeden ülkeye değişse de ülkemiz için alt yaş sınırı +13’tür. Bu sınırlama Google’ın diğer hizmetleri için değişiklik göstermektedir. Örneğin YouTube +18, AdSense: 18+, Google Ads: 18+ dir. Sadece Gamil için kullanmak istiyorsanız alt sınır +13 olarak belirtilmiştir.

google gmail 29 gün uyarısı hesap silinmesi

Bu kurallar çerçevesinde herhangi bir olağan dışı aktivite sonucu Google sistemleri yaşınızın +13’ten düşük olduğunu belirlerse aşağıda ki görselde yer alan uyarıyla karşılaşırsınız.

hesabınız 29 gün sonra kapanacaktır uyarısı

Böyle bir uyarı ile karşılaşmanız durumunda Google sizden kimlik doğrulaması isteyecektir. Bu görüntüde herhangi bir seçeneği seçemiyorsunuz.

“Tamam” seçeneğine dokununca hesaptan çıkış yapıyorsunuz. Tekrar giriş yapsanız da aynı ekran sizi karşılıyor ve kapalı bir döngüye giriyorsunuz. Bu döngüden çıkmak için:

https://myaccount.google.com/age-verification bu bağlantıya giderek hesabınıza tekrar giriş yapın. Giriş yaptığınızda yukarıda ki görselde belirtilen seçenekler işaretlenebilir olacaktır. Size uygun seçeneği işaretleyerek hesabınızdaki yaş sınırlamasını kaldırabilirsiniz.

“Doğum gününüzü düzeltin” seçeneğini seçerseniz sizden Kredi kartı veya Kimlik doğrulama isteyecektir. Kimlik kartı görselini yükleyerek 24 saat beklemeniz gerekiyor. Bu işlem sonucunda yaş sınırlaması uyarısının kalktığını göreceksiniz. Kimlik gönderiminde doğum tarihinizin net bir şekilde görünmesini istiyor ayrıca Google kimlik numaranızın üzerinin kapatılmasına da izin vermektedir.

Doğrulama için Kredi kartı seçeneğini işaretleyerek doğrulama yapmak isterseniz Kredi kartından provizyon olarak küçük bir ödeme alındığını görebilirsiniz. Bu bedel doğrulama işlemi sonucunda tekrar iade edilmektedir. Bu işlemin amacı, kartınızın ve hesabınızın geçerli olup olmadığını kontrol etmektir.

Doğrulama işlemini gerçekleştiremiyorsanız mevcut verilerinizi indirebilirsiniz. Bu işlem için Google 14 gün süre vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir