26.07.2015 97 defa okundu

Bu güncelleme keep uygulamasını 3.1.294.00 sürümüne taşıyor. Bu güncellemedeki tek değişiklik, gözüktüğü gibi FAB tuşunun kaybolmasıFAB tuşu ”google keep” uygulamasının sağ alt kısmında bulunan yuvarlak tuştur. FAB tuşu, çoğu Google uygulamasının alt kısmında gördüğünüz, yukarıda duruyor gibi gözüken yuvarlak tuş oluyor. Bu tuş mesaj gönderme, ve benzeri işlevleri üstleniyor.
google-keep-inddirFAB‘ın görüntüsü, bazı kişiler tarafından pratik işlev gördüğü edilebilse bile, bu tuşa alışmak biraz zaman alabiliyordu. Tuşa alışana kadar, uygulamaların içerisinde istediğiniz şeyi bulmak zaman alabiliyor ve buda çok sıkıcı olabiliyordu. ancak tuşa alıştıktan sonra, her şey normale dönmekteydi. Uygulamanın yeni arayüzünde ise tüm eylemleri kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Not alma, liste oluşturma, ses kaydetme veya resim yükleme işlemleri, uygulamanın alt kısmındaki bir çubuk aracılığıyla etkin hale getiriliyor. Yapılan bazı gereksiz şeyler da temizlenmiş durumda.

Çoğu OTA güncellemesinde olduğu gibi Google‘ın, bu geliştirmeleri yavaş yavaş sunması bekleniyor. Eğer güncellemeyi Google Play Store‘da göremiyorsanız merak etmeyin, yakın bir zaman içerisinde gelecektir.

En güncel Google Keep sürümünü buradan indirebilirsiniz.

[indir id=”862″]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir