31.05.2015 167 defa okundu

Google Play, Android telefonların Uygulama ve Oyun merkezidir.

Google Play‘ın da kendisi bir uygulamadır Android telefonlarla yüklü olarak gelir fakat zaman zaman sorunlarla karşılaşabiliriz. Karşılaşılan başlıca Google Play sorunlarının çözümlerinden bahsedelim.

Google Play son sürüm nerden indirebilirim?

Android telefonlarda Google Play genellikle kendi kendini son sürüme günceller ama telefonunuzda Google Play yoksa aşağıda ki linkten son sürüm Google Play indirebilirsiniz.

[indir id=”534″]

Google Play silindi?

Google Play Android işletim sistemine gömülü olarak gelir. Yani özel yazılımlar ile Google Play‘ı silmediyseniz telefonunuzda duruyordur. Bunu Ayarlar/Uygulamalar/ yan menü de Tümü menüsünde görebilirsiniz. Samsung gibi telefonlarda Google Play menüsünü yanlışlıkla gizlemiş de olabilirsiniz. Bu durumda yukarıda ki linkten tekrar indirin ve kurun. Telefon menüsüne Google Play‘ın geldiğini görürsünüz.

Google Play Store Açılmıyor!

Bu da sık sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu durumda Ayarlar/Uygulamalar/ yan menü de Tümü menüsüne gelin ve Google Play bulun üzerine tıklayın. Açılan pencerede Güncelleştirmeleri Kaldır‘a tıklayın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Google Play Store Bağlantı yok?

İnternet bağlantıınızın olduğundan emin olduktan sonra yukarıdaki işemin aynısını yapın fakat işlem sonunda telefonu yeniden başlatın.

Yorum bölümüne burada bahsedilmeyen sorunlarınızı yazarsanız yine burada çözümleri paylaşılacaktır.

“Google Play Sorunları ve Çözümleri” için bir yanıt

  1. Bayram dedi ki:

    Merhaba. Telefonumda Google play store Mevcut degil China unicom onayli . Nasil yuklerim bu play store yi yardimci olabilecek biri var mi ?sony z2 model telefon kullaniyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir