06.2016 06.2016

Google Play geleceğe yönelik yenilikler için yakın zamanda işaretler vermişti.

Bu yeniliklerden en dikkat çekeni de kullanıcılar Google Play‘den oynamak istedikleri bir oyunu indirmeden oynayabilecek.

Bu şekilde kullanıcılar Oyunu indirmeden deneme imkanı bulacak. Böylelikle veri tasarrufu sağlanacak ve boşa zaman kaybı olmayacak. Diğer bir avantajı da telefonunda yeterli hafızası olmayan kullanıcılar oyunu indirmeden denemiş olacak.

Bu yeniliğin bir ileri aşaması artık indirme kavramı ortadan kalkabilir. Kullanıcı oyunu oynamaya başladıkça arka planda oyunun ileri bölümleri inmeye başlanabilir.

Google play indirmeden oyun oyna

Google Play‘den indirmeden Oyun Oynamanın ilk adımı atılmış durumda.

Sony Xperia kullanıcıları Sony telefonlarda ön yüklü olarak gelen ve Sony Uygulama mağzası What’s New den uygulama indirmeden oyun oynayabiliyor.

Google play indirmeden oyun oynamak

What’s New uygulamasına girince yan menü den “Hızlı Oyunlar” menüsüne tıklayın ve açılan oyunlardan birini seçerek “Şimdi Oynat” butonuna tıklayın ve oyunu indirmeden hemen oynamaya başlayın.

Şuan sınırlı sayıda oyun olsa da yakın zamanda ciddi boyutta sayısı artacağa benziyor. Deneme amaçlı bir kaç oyun oynadım ve 7-8 bölüm ilerledim ve oyunu indirmem yönünde bir uyarı ile karşılaşmadım.

Gelecekte oyun indirme diye bir kavram olmayacak.

“Google Play’den İndirmeden Oyun Oynama” için bir cevap

  1. beyza dedi ki:

    asistan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir