07.2015 07.2015

2013‘te satışa sunulan ve devasa haritasıyla oyunculara eşsiz bir açık dünya deneyimi sunan GTA 5‘in devam oyunu GTA 6‘nın haritası şaşırtıyor. Detaylar yazımızda. 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa sunulan GTA 5, devasa haritasıyla açık dünya oyunlarına farklı bir boyut kazandırmıştı.Oyunculara eşsiz bir açık dünya deneyimi sunan Rockstar bir sonraki GTA oyunuyla limitleri zorlamayı planlıyor.

GTA-6-Devasa-Harita

GTA serisinin yeni oyunu GTA 6 hakkında ortaya çıkan son söylemlere göre, oyunun haritası gerçekte bütün Amerika’yı kapsayacak kadar büyük olacakmış. Bu haritada bazı şehirler oyuna olduğu gibi aktarılırken, bazılarında ise kısmı alanlar birebir aktarılarak, burada geçen görevleri yerine getirmemiz sağlanacakmış.

Tabi ki şunu da söyleyelim. Aynı serinin diğer oyunlarında olduğu gibi GTA 6‘da da şehir isimleri GTA dünyasına özel olacak. (Los Santos, Vice City, Liberty City vs)

>>> GTA 5 %100 YAMA ÇIKTI TIKLA <<<

Bu sızıntıyla ilgili henüz bir doğrulama gelmemiş olsa bile, böylesine büyük bir haritanın bizlere ne kadar uzun bir oynanış süresi sunacağını düşünmek, beynimizin sınırlarını zorluyor.

Rockstar’ın genel itibari ile seri oyunlarının arkasına birde ara oyun eklediğini düşünürsek, (GTA 3 – Vice City/San Andreas, GTA 4 – Liberty City gibi) GTA 6‘nın yayınlanması için daha önümüzde en az bir 4 senelik zaman olduğunu söylemek yanlış olmaz.

881 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir