01.2021 01.2021

Kendisini sık sık güncelleyen instagram her geçen gün yeni özellikler ekliyor ve kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor.

Özellikle gençler tarafından tercih edilen instagram her geçen gün yeniliklerinin artmasına rağmen ihtiyaç duyulan bazı özellikleri hala desteklemiyor.

Bunlardan en çok merak edilen ve gelmesi beklenen özelliklerden biri de bir kullanıcı tarafından engellenip engellenmediğini anlama özelliğidir.

Şu anki hali ile instagram sizi engelleyenleri bir bildirim yada bir menü ile size söylemiyor. Bunu anlamanın farklı yöntemleri var mutlaka.

Öncelikle Google Play ve App Store da sizi engelleyen kişileri gösteren hatta engellendiğiniz an bildirim gönderen Uygulamalar var. Bu uygulamaların çalışabilmesi için İnstagram kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu durum yanında bazı güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Bunlardan en büyük tehlike instagram hesabınız çalınabilir yada instagram tarafından engellenebilirsiniz.

instagram da engellendigini nasil anlarsin

Bizim söyleyeceğimiz yöntem de herhangi bir üçüncü parti yazılım kullanmanıza gerek yok.

Öncelikle Bilgisayarınızdan instagram.com adresine giriş yapın ve açıksa oturumunuzu kapatın/instagramdan çıkış yapın.

instagram.com/SiziEngelleyenKullaniciAdi  şeklinde “/” işaretinden sonra sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcı adını yazın.

instagram da engellendigini nasil anlarsin indir

Bu şekilde bir sonuç ile karşılaşıyorsanız bir kaç ihtimal var demektir. Bu ihtimallerin başında hesap instagram veya kullanıcısı tarafından kapatılmıştır. Yada kullanıcı adı değiştirilmiştir.

Sizi engellediğini düşündüğünüz hesabı instagram.com/SiziEngelleyenKullaniciAdi bu şekilde yazdığınızda profil ortaya çıkıyorsa ve aynı hesabı kendi telefonunuzda aradığınızda çıkmıyorsa sizi o hesap engellemiş demektir.

Başka basit bir yöntem de kişinin eski yorumlarından ve DM mesajlarına ulaşabiliyorsanız sizi engellememiş demektir.

Sizi engelleyen birine mesaj atabilirsiniz fakat o mesaj karşı tarafa ulaşmayacaktır. O kişi sizin engelinizi kaldırsa bile engel öncesi atılan mesaj yine ulaşmayacaktır.

Her geçen gün instagrama yeni yeni özellikler geliyor. İnstagram hakkında sizlerin de paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir