04.2021 04.2021

İnstagram yakın zamanda kendi algoritmalarında büyük bir değişiklik yaparak üçüncü parti uygulama ve servislere büyük bir darbe vurdu.

Her ne kadar gündeme gelmemiş olsa da işin aslını size anlatalım istedik.

Son zamanlarda yoğun olarak instagram kullanan arkadaşlarınız hesabının kapandığını, çalındığını söylüyorsa doğrudur. Bütün instagram kurallarına uysanız da telefon doğrulaması da yapsanız, mail doğrulaması da yapsanız hesabınız kapanmış yada çalınmış olabilir.

İlginç olan ise hesabı çalınanlar hesaplarında herhangi bir paylaşım göremediklerini, şifre ve bilgilerin doğru olmasına rağmen instagram hesaplarına giremediklerini söylüyor.

Evet bu durum instagramın yapmış olduğu temizlikle ilgili.

Hep ilgimizi çekmiştir instagram duvarı gizli olanların duvarını göre bilme arzusu. Bunu sağlayan Postegro, LİLİ gibi uygulamalar var. Hepsinin de çalışma mantığı aynı. Yani siz başka birinin gizli olan duvarını görmek için Postegro uygulamasına instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız zaman, Postegro da sizin duvarınızda ki bütün paylaşımları kayıt ederek aynı amaçla sizin duvarınızı görmek isteyenlere gösteriyor.

Bir nevi saadet zinciri gibi :) Tabi bu olan bitenleri instagram da biliyordu ama bu durum öyle bir hal aldı ki instagram adeta son algoritma güncellemesi ile Postegro, LİLİ gibi servisleri kullanan hesapları gözünün yaşına bakmadan ya kapattı, yada giriş engeli koydu.

İşte telefon doğrulamalı yıllardır kullandığım emek verdiğim instagram hesabım kapandı diyenler bunu bir kez daha düşünsün.

Kapanan hesaplar açılacak mı? yada açık olduğu halde giriş yapılamayan hesapların akıbeti ne olacak bilinmiyor.

Sosyal medya devleri her zaman üçüncü parti yazılımlara soğuk bakmıştır. Birbirlerinin özelliklerini kopyalamayı severler ama hiç bir zaman üçüncü bir yazılıma izin vermezler. Sizlerde Postegro, LİLİ gibi uygulamalara dikkat edin.

Sizin takipçi sayınız instagram için önemli değil. Gözünüzün yaşına bakmadan kapatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir