07.10.2020 145 defa okundu

İnstagram da paylaşımların yanında tarih var ama saat yoktur. Küçük ve basit bir yöntemle paylaşımların saatini de görebiliriz.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarında olan instagram çok sık olamasa da bazen şu özellikte olsa ve ya bu neden yok dediğimiz eksikleri de oluyor.

İnstagram sık sık kendini geliştirip yenilikler yapsa da özellikleri yönünden tabi ki her kullanıcıyı memnun etmek mümkün olmuyor.

Genellikle instagram, facebook ve twitter gibi sosyal medya platformları kendi kullanıcılarından aldıkları geri bildirimler doğrultusunda kendilerini geliştirir ve yeni özellikleri kullanıma sunar.

Geliştirilen özellikler gün içerisinde kullanıma sunulmaz bazen çok uzun süreli test edilir. Geri bildirimler alınır. Bir kullanıcı grubu tarafından test edilmesi sağlanır.

İnstagramda da paylaşım tarihini göstermesi biz kullanıcılar için önemlidir ama paylaşımın saati kullanıcılar için çok önemli olmasa gerek ki bu zamana kadar paylaşımın saatini gösterir bir özellik gelmedi.

İnstagramda her paylaşımın tarih bilgisinin yanı sıra saat bilgisi de yer alıyor ama bunu görmek için basit bir yöntem var.

Paylaşımın tarihinin üzerine sağ tık yapıyoruz ve açılan pencerede incele seçeneğini seçiyoruz. Kullandığınız tarayıcıya göre altta yada Google Chrome da olduğu gibi sağda paylaşımın saatini görebilirsiniz.

Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi tarih bilgisinin yanında saatini, dakikasını, saniyesini hatta zaman dilimi bilgisini dahi gösteriyor.

Eğer bunun gibi merak ettiğiniz bir konu olursa sizin için araştırıp yayınlayabiliriz. Yorumlardan sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir