01.02.2022

Kurumsal ve Şahsi olarak Instagram takipçi sayımızı arttırmak günümüzde önemli hale gelmiştir.

Takipçisi bol ve etkileşimi yüksek bir Instagram hesabı ile çok geniş kitlelere ulaşabiliriz. Ama her zaman Instagram Keşfete düşmek kolay olmuyor ve etkileşimi canlı tutmak kimi zaman zor olabiliyor.

Instagram her geçen gün kendi algoritmasını yeni koşullara göre yenileyerek, her geçen gün özellikler ekliyor ve özellikler çıkarıyor. Kullanıcılara göre yöntemlerini değiştiriyor.

Sizi Keşfete düşüren bir yöntem kısa süre sonra işe yaramaz hale gelebiliyor. Örneğin yakın zamanda Bir hesaba bir cihazdan giriş yapılıp kullanıldığında (Bir cihazda birden fazla hesap olmayacak ya da bir hesaba başka başka cihazlardan giriş yapılmayacak) Instagram sizi Keşfete düşürebiliyordu. Şimdi gelen bir güncelleme ile bu özellik gitti yeni bir özellik geldi ve muhtemelen biz o yeni özelliği bulduğumuzda kısa sürede yine değişecektir.

En büyük sıkıntılardan birisi de Instagram algoritmalarının sizin hesabınızı istenmeyen ilan etmesidir. Yani profiliniz Instagramın gözüne batarsa gerçekten işiniz zor. Hesabınıza şüpheli bir giriş yapılması için fırsat kollayacaktır ve böyle bir fırsat eline geçtiğinde hesabınızı banlayacaktır.

Bu tür sorunlar yaşamamak için hesabınıza farklı farklı profillerden giriş yapmayın, tek cihaz kullanın ve tek cihazdan da giriş yaparken tek seferde giriş yapmaya dikkat edin. Mail/Kullanıcı adınızı ve şifrenizi bir defa da doğru girerek giriş yapmaya çalışın. Şimdi size özel bir yöntem söyleyelim. Büyük olasılıkla bu yöntem uzun süre Instagramın en gözde kuralı olacak. Instagram gözünde hesabınızın düşmemesi için ve hesabınızın başkaları tarafından çalınmaması için mutlaka dikkat etmeniz bir durumda “profilime kim baktı” tarzı uygulamaları kesinlikle kullanmayın. Bu tür servisleri kullanan hesaplar hem tehlikede hem de Insatgaram tarafından fark edildiğinde ban sebebidir. Hesabınıza emeklerinize yazık olur.

Aldatıcı paylaşımlar, dikkat çekici içerikler sizi keşfete düşürüp etkileşimi arttırsa da uzun vade de bir daha zirveleri görmenize engel olabilir. İçerik paylaşımlarınızda mutlaka emojileri kullanın. Bunu yaparken de örneğin gülünecek bir video paylaşıyorsanız video içeriğine gülücük emojileri bırakın. Emojiler içeriğiniz ile uyumlu olsun.

Paylaşımlarınızın altına (Video ya da fotoğrafın üzerinde değil) Takip ve beğeni isteğinizi yazın. Video ve Fotoğraflarınızın üzerine istek emojileri bırakmanız sorun olmayacaktır ama bunu yazarak “Beni takip edin” gibi doğrudan yazı yazmayın.

İçeriğinize uygun doğru etiketleri kullanmanız çok önemli. Bir otomobil görselinin altına gidip de eğitim ile ilgili etiketleri koymak doğru olmayacaktır. Şöyle bir şey yaptınız diyelim mesela Bir araba görselinin altına eğitim etiketleri koydunuz ve bir anda o paylaşımınız uçtu gitti. Korkunç görüntülenme aldı diyelim. Evet olabilir ama emin olun sıkıntısını sonra görürsünüz. Harika değindiğiniz görsellerin hiç ama hiç ziyaretçi almadığını göreceksiniz.

Paylaştığınız görsellerin gerçekten kaliteli bir şekilde düzenlendiğine dikkat edin. Görselleriniz net ve etkileyici bir şekilde hazırlayın. Bakıldığı zaman anlaşılmayan, mesaj vermeyen içerikleri paylaşımlarınızda kullanmayın.

Paylaşımlarınıza ne çok ara verin ne de çok sık paylaşımlarınızla takipçilerinizi bunaltın. Dengeli bir şekilde düzenli aralıklar ile paylaşım yapın.

Bu yöntemlere ilave olarak eğer uygun bir bütçe ayırabilirseniz çekiliş yapmanız da etkili takipçi kazanma imkanı sunacaktır.

Takipçi satın alınarak da kitlenizi büyütebilirsiniz ama bu yöntemi çok sık kullanmamalısınız. Takipçi satın alınarak bir anda ani artış oluşturmak profilinizin spama düşmesine neden olabilir. Bu yöntemi çok nadir ve dikkatli kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.