12.2020 12.2020

İnstagram günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir.

Özellikle gençler tarafından tercih edilen instagram her geçen gün kullanımına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. İnstagram, Facebook, Twitter gibi diğer sosyal medya platformları gibi çapraz işletim sistemlerinde de uygulama aracılığı ile kullanılabilmektedir. İnstagramı Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz gibi Mobil cihazlarınızda ve Tabletiniz de de kullanabilirsiniz. Hem Android, Hem iOS cihazlar tarafından da desteklenen uygulaması bulunmaktadır.

İnstagramın en yaygın kullanıldığı cihaz Mobil cihazlar olsa da kimileri Bilgisayardan instagram kullanmayı seviyor.

Bilgisayarından instagram kullanan kullanıcılar için insatgarmada yer alan bir resmi nasıl indirebileceğinizi hem yazılı hem GİF hem de videolu bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Bunu yaparken de üçüncü bir parti program kullanmadan yapacağız. Yani instagramda ki fotoğrafı bilgisayara indirirken herhangi bir program kullanmayacağız.

Öncelikle indirmek istediğimiz fotoğrafın üzerine tıklayarak açıyoruz. Daha sonra fotoğrafın üzerine sağ tıklayarak açılan pencereden “incele” seçeneğine tıklıyoruz.

Ekranın sağ tarafında instagramın kaynak kodları açılacak. Kimi tarayıcılarda bu pencere altta yer alabilir. Aynı işlem olacağı için merak etmeyin ve devam edin.

Açılan kaynak kodlarında işaretli kod üzerinde ki oka tıklayarak açın ve ortaya çıkan resim URL adresleri üzerine tekrar Sağ tıklayın ve açılan pencereden “Open in new tab” seçeneğine tıklayın.

İndirmek istediğimiz fotoğraf yeni sekmede açılacak. Resmin üzerine sağ tıklayarak “Farklı kaydet” seçeneği ile resmi Bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Eğer bu işlem size karışık geldiyse GİF veya videoyu izleyerek işlemin nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

GIF ile anlatım:

instagramdan bilgisayara fotograf nasil kaydedilir

Video ile anlatım:

Bu şekilde tek tek indirmek zorunda kalsanız da her hangi bir program yardımı ile yapmayacağınız için daha güvenli bir yöntem olacaktır. Ayrıca bu şekilde fotoğrafı indirmek için İnstagram profilinize giriş yapmak zorunda da değilsiniz. Dilediğiniz bir fotoğrafı bu şekilde kolaylıkla indirebilirsiniz.

Bu yöntem sadece instagram değil herhangi bir platformdan da fotoğraf indirmek istediğinizde kullanabilirsiniz. Çoğu kez işe yarayacak bir yöntemdir. Burada herhangi yardımcı bir program kullanmamış olduk. Kaynak kodlarından resmin URL adresine ulaşarak indirmiş olduk. Tarayıcıdan kaynak kodlarına bakmak demek o an tarayıcıda açık olan Web sitesini HTML görsel işaretleme diline ulaşarak kod yapısını görmek demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir