07.2015 07.2015

PHP sayfalarının şifrelenmesine yarayan bir yazılımdır.

ionCube Web Tasarımcılarının emek hırsızlarına karşı kullandığı vazgeçilmez bir yazılımdır. Kırılması mümkündür ama aynı PHP sayfasının bir kaç defa şifrelenmesi emek hırsızlarının işlerini zorlayacaktır.

Anlamlı PHP kodları ionCube ile anlamsızlaşır.

ionCube ile şifrelenmiş PHP sayfasını doğru bir şekilde çözmek kolay değildir.ionCubeWeb Tasarımı yapanlar Tema ve ya Scriptilerini ionCube ile şifreler böylelikle PHP kodlar anlamsızlaşır. Anlamsız bu kodları yine ionCube yüklü Sunucular ya da Hostingler okur.

Sunucu işletim sistemine uygun ionCube versiyonunun yüklü olması gerekir.

Önceden doğru konfigürasyonlarda Sunucuya ionCube yüklemek zor ve karışık geliyordu.

ionCube yapımcıları yazımızın sonunda indirme linkini vereceğimiz program sayesinde Sunucu yani Serverınıza doğru bir şekilde ionCube yükleyebilirsiniz.

Program kurulum gerektirmiyor programa tıklayarak açın ve Sunucu bilgilerinizi girerek Start butonuna tıklayın.

ionCube ile PHP dosyalarını şifrelemek ücretlidir ama kullanıcı olarak başkalarının şifreli bir şekilde bize verdiği tasarımları çalıştırmak için herhangi bir ücrete gerek yoktur.

ionCube sifreleme

Örnek Şifrelenmiş PHP Kodları

Burada dikkat edilmesi gereken eğer bir site açmak istiyorsak ve aldığımız Tema ve ya Script ionCube ile şifrelenmişse Hosting şirketimize ionCube yüklü olup olmadığını sormamız gerekir. Burada kısaca ya Tema ve ya Script şifresiz olacak ya da Hostingimiz ionCube destekleyecek.

Sunucu kullanıyorsak zaten yazı sonunda verdiğimiz program sayesinde kolaylıkla Sunucumuza ionCube kurabiliriz.

[indir id=”16289″]

491 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir