03.07.2015 118 defa okundu

iOS 9 ile gelen güç tasarruf modu, gelişmiş özellikler ile iOS 8.4 sürümüne portlandı. iOS 8.4 için güç tasarruf modu sayesinde tek dokunuş ile batarya süresini uzatabilirsiniz.

Apple, iOS 9 ile yıllardır beklenen “Güç Tasarruf” modunu sistemine eklediğini duyurmuştu. iOS 9 Beta 1 sürümü ile gelen güç tasarruf modu; arkaplanda uygulama yenileme, hücresel veri, hareketi azalt ve konum servislerini kapat gibi basit bir hizmet sunmaktaydı.iOS-8-4-Guc-Tasarruf-ModuiOS 9 Beta 2 sürümü ile güç tasarruf modu gelişmiş ve işlemci hızını düşürerek, daha fazla kullanım/bekleme süresi sunmaya başlamıştı. Bu özellik henüz iOS 9 Beta aşamasında olduğundan dolayı son kullanıcıya sunulmuyor.

Apple, iOS 9 öncesi Apple Music hizmeti için iOS 8.4 güncellemesi ile karşımıza çıkmıştı. iOS 8.3 sürümündeki Jailbreak açığını kapatmayan Apple, iOS 8.4 ile Jailbreak’in kurbanı olmuştu. TaiG tarafından yayınlanan Jailbreak aracı, beraberinde birbirinden faydalı Tweak’leri de getirdi.

iOS 8.4 Güç Tasarruf Modu !iOS-8-4-Guc-Tasarruf-Modu-1Merdok isimli geliştirici Jailbreak’li iOS 8.4 yüklü cihazlar için “Battivator” isimli Tweak’ini yayınladı. iOS 9’un güç tasarruf modundan daha gelişmiş özellik sunan bu Tweak, sistemde şarjı sömüren tüm hizmetleri tek tık ile kapatabiliyor, parlaklığı belirlediğiniz seviyeye düşürebiliyor ve ayrıca bu işlemi yine sizin belirlemiş olduğunuz şarj yüzdelerinde gerçekleştirebiliyor.

Örneğin; Battivator’da bir profil oluşturdunuz. Şarj %30’a indiğinde otomatik olarak belirlediğiniz özellikler kapanıyor. Dilediğiniz kadar profil oluşturabilir ve iPhone’unuzun daha uzun süre açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Jailbreak işlemi Nasıl Yapılır ?

iOS 8.4 Jailbreak için Taig programını buraya tıklayarak indirin.

iOS cihazınızdan Ayarlar>iCloud>iPhone’umu Bul bölümüne girin ve bu seçeneği devre dışı bırakın. Daha sonra Ayarlar>Parola bölümünden “Parolayı Kapat” seçeneğine tıklayın.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra Taig programını açın ve iPhone veya iPad’inizi PC’ye bağlayın. Taig programında “3K Assistant” seçeneğindeki tiki kaldırın ve Start tuşuna basın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir