07.2015 07.2015

Apple‘ın Eylül ayında kullanıma sunacağı iOS 9 için geliştirici beta testlerinden sonra herkese açık bir şekilde, beta testi de başladı. Peki ; iOS 9 Beta Nasıl Kurulur ?

Apple’ın WWDC 15 açılış etkinliğinde OS X El Capitan 10.11 ile birlikte tanıttığı yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 9 için etkinliğin hemen ardından ilk geliştirici beta sürümü yayınlanmıştı. 8 Haziran ile başlayan test sürecinde son olarak 8 Temmuz’da iOS 9 Beta 3 ile geliştiricilerin karşısına çıkan Apple, dün de daha önce Temmuz ayında diyerek söz verdiği iOS 9 açık testlerine başladı. İsterseniz lafı uzatmadan iOS 9 Beta sürümünün nasıl yüklenileceğine geçelim.iOS-9-Beta-Nasil-Kurulur1) Apple Beta Yazılım Programına Kayıt Olun

iOS 9 yüklemek için ilk yapmanız gereken şey Apple‘ın Beta Yazılım Programına kaydolmak. Bunun için beta.apple.com adresine girip, Apple hesabınız ile oturum açmanız yeterli olacaktır.

2) iOS Cihazınızı Kayıt Edin

Apple Beta Yazılım Programına kaydolduktan sonra iOS sekmesinde yer alan ”enroll your iOS Device” bağlantısına tıklayın ve açılan sayfadaki adımları takip edin.

3) iOS Yedeklemenizi Arşivleyin

Bu adımda ise, eğer iOS 9‘u beğenmez ve bir sorun ile karşılaşırsanız sorunlarınıza çözüm olması için mevcut iOS sürümünüzü bilgisayarınıza iTunes ile yedekleyip, aldığınız yedeği arşivlemeniz gerekmektedir.

Bunun için aygıtınızı bilgisayarınıza takın ve iTunes‘u açın, kenar çubuğunda Özet‘i tıklayın ve açılan sayfada Şimdi Yedekle butonuna basın. Yedekleme tamamlandıktan sonra ise iTunes -> Terichler -> Aygıtlar menüsünü takip edip, Control tuşuna basarken son aldığınız yedeklemeyi tıklayın ve Arşivle‘yi seçin.

4) Cihazınıza Gerekli Profili Yükleyin

Yedekleme ve yedeği arşivleme işleminizi tamamladıktan sonra iOS cihazınızdan bu bağlantıya tıklayın ve gerekli profili iOS cihazınıza yükleyin. Bunun için bağlantıya tıkladıktan sonra ekranınızda karşınıza çıkacak adımları takip edin.

5) Cihazınızı iOS 9’a Güncelleyin

iOS 8.1.3 ve üzeri yüklü cihazınız ile, ki önerim iOS 8.4, bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız üzerinden Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme menüsünü takip edin. Daha sonra cihazınıza iOS 9 Public Beta‘yı yükleyebilirsiniz.iOS-9-Beta-Nasil-Kurulur-1iOS 9’u yüklediniz veya yükleyebildiniz mi ?

445 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir