07.2015 07.2015

Cydia‘nın kurucusu olan Saurik, iphone ve ipad cihazlarda restore işlemine gerek duymadan, jailbreak silme aracını yayınladı. TaiG ekibi iOS 8.3 ve iOS 8.4 sürümleri için Jailbreak aracını yayınlamış ve iOS cihazları rahat kılmıştı. Tweak ve tema desteği ile iOS cihazları kişiselleştirip, yeni özellikler ekleyebildiğiniz Jailbreak, bazı kullanıcıların vazgeçilmezi olsa da, bazı kullanıcılar Jailbreak’i iyi bulmuyor ve bu işlemden geriye dönmek istiyor.Jailbreak silme işlemi bu zamana kadar sadece iPhone veya iPad cihazları Restore yani sıfırlayarak yapılabiliyordu. Bu da tüm verilerin silinmesi ve cihazı tekrardan kurulması gibi uzun ve zahmetli işlere sebep oluyor. Cydia’nın kurucusu Saurik, yıllar sonra kullanıcıların bu uzun ve zahmetli işlerini biraz daha hafifletmek için; Jailbreak silme aracı olan Cydia Impactor Tweak’ini yayınladı. Tek tıklama ile Jailbreak silen bu Tweak’in nasıl çalışacağını bu haberimizde sizlere tek tek anlatacağız.

iPhone-ve-iPad-Jailbreak-Nasil-Silinir

Jailbreak Nasıl Silinir ? 

1) İlk önce iCloud veya iTunes ile iPhone veya iPad’inizin yedeğini alın. iTunes ile yedek alma işlemi için iOS cihazınızı PC/Mac’e bağlayın ve karşınıza çıkan ekrandaki “Şimdi Yedekle” seçeneğine tıklayın. iCloud ile yedek almak için; iOS cihazınızdan Ayarlar >iCloud> Yedekleme seçeneğini etkin hale getirin.

2) Jailbreak silmek için iPhone veya iPad’inizin şarjı %20’nin üzerinde olması gerekmektedir. Size tavsiyemiz şarjınızın %50 ve üzerinde olmasıdır.

3) Jailbreak’li iPhone veya iPad’inizden Cydia uygulamasını açın. Cydia’nın en alt bölümünde bulunan arama seçeneğine tıklayın ve “Cydia Impactor” Tweak’ini yükleyin.

4) Yüklenen Cydia Impactor uygulamasını açın. “delete all data and unjailbreak device” seçeneğine tıklayın. Bu işlem biraz uzun sürecektir.

5) Cydia Impactor görevini tamamladıktan sonra iOS cihazınız kapanıp açılacaktır. Jailbreak işlemine ait tüm kalıntıların silinmesinden sonra iOS cihazınız sıfırlanacak ve kurulum ekranı sizleri karşılayacak.

6) Sıfırlama işleminden sonra daha önceden almış olduğunuz yedeği seçip yükleyebilir veya sıfırdan cihaz kurulumu yapabilirsiniz.

1.314 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir