Demo Türkçe Göksa YAZILIM 422 MB 1.370
10.2013 02.2021

istCAD  istinat duvarı yazılımı istinat duvarlarının hesap ve analizlerini yaparak detaylı metrajlı-pozlu çizim paftalarını hazırlar.

Veri girişlerinin ve hesap adımlarının kolayca anlaşılabileceği Türkçe ve İngilizce hesap çıktıları hazırlayabilir. Veri girişi ve sonuçları değerlendirme son derece anlaşılır bir formatta olup bütün modüller sesli görsel eğitim videoları ile desteklenmiştir.

Yazılımın bu modülünde veri girişi ile üç boyutlu katı model izlenebilmekte ve kullanıcıya boyutlar hakkında fikir verilerek veri giriş hatası en aza indirilmiştir. Yazılım “TS 7994 / şubat 1990 zemin dayanma yapıları” yönetmeliğine uygun olarak çözüm yapmakta ve yapılması zorunlu olan , zemin taşıma gücü , kayma tahkiki , devrilme tahkiki ve toptan göçme analizlerini otomatik olarak yapar.

Depremli ve depremsiz durumları da dikkate alarak anlaşılır görsellerle desteklenmiş hesap çıktıları hazırlanmaktadır. Betonarme kesit hesaplarını da “TS500/Şubat 2000 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapımı Kuralları” uyarınca yapar.

Kayma tahkikine olumlu etkisi bulunan taban kayma dişi ile konsol plakta moment etkisini azaltacak ve ekonomik sonuçlar sağlayacak olan basınç azaltma platformu da programda opsiyon olarak verilmiştir. Ayrıca çizimlerde konsol üstü konstrüktif bahçe duvarı eklemek de mümkündür.

Toptan göçme analizlerinde önemli bir faktör olan kohezyon da hesaplara dahil edilmiştir. İstinat duvarı modüllerine ait detaylı bilgi ve ücretsiz dokümanlar aşağıda belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir