08.2015 08.2015

Çoğu zaman çocuklarınız veya interneti sadece oyun amaçlı kullananlar ve internet hakkında fazla bilgisi olmayanlar, bilinçsiz bir şekilde bilgisayarda bilinmeyen veya virüslü sitelere girebiliyorlar. Ve bu yüzden bilgisayarınız başkaları tarafından ele geçirilebiliyor. Bazen biz bile farkına varmadan kötü yazılımlı sitelere girebiliyoruz ve bunun farkına sonradan varıyoruz. Peki istenmeyen sitelere girişi nasıl engelleyebiliriz. Çözümü çok basit. Aşağıdaki adımları takip ederek istenmeyen sitelere girişi engelleyebilirsiniz.istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir~11) Bilgisayarınıza girin.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-12) Daha sonra ”C yerel diskinize” girin.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-23) Sonra karşınıza gelen ekrandan ”Windows” klasörüne girin.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-34) Daha sonra ”System 32” klasörünü bulun ve tıklayın.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-45) Daha sonra ”Drivers” klasörüne girin.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-56) Karşınıza 3 tane klasör gelecek. Biz ”Etc” klasörüne tıklayacağız. ”Etc” klasörüne tıklayın.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-67) Daha sonra ”Hosts” dosyasına çift tıklayın.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-78) Karşınıza bir pencere gelecektir. Oradan ”Not defterini” seçin ve ”Tamam” deyin.

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-89) Karşınıza not defteri açılacaktır, not defterinin en aşağı kısmına inin. Orada ”127.0.0.1” yazan numaraların karşısına istediğiniz site adresini yazın, ve bidaha bu siteye giremeyeceksiniz. (Oradan silmediğiniz sürece).

istenmeyen-sitelere-giris-nasil-engellenir-9Yazımızı faydalı buldunuz mu ? 

527 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir