29.07.2023 814 defa okundu

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlüktür. KGM, Türkiye’deki karayollarının planlama, yapım, bakım ve onarımından sorumludur.

KGM Geçiş İhlal Sorgulama

KGM, 1927 yılında kurulmuştur. KGM, Türkiye’nin karayolu ağının yaklaşık %80’inden sorumludur. KGM, Türkiye’nin karayollarını modern ve güvenli hale getirmek için çalışmaktadır.

KGM Geçiş İhlal Sorgulama sayfası, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan yapılan geçiş ihlallerini sorgulamanıza ve ödemenize olanak tanır.

Sorgulama sayfasına https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama sayfasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra ihlal olup olmadığını öğrenmek istediğiniz aracın plakasını yazın. Alt tarafta sarı renkli alanda toplama işleminin sonucunu yazın bir boşluk bırakarak yine sarı alanda yer alan güvenlik kodunu yazın. Sayfanın altında “OKUDUM ANLADIM” kutucuğunu işaretleyin ve “Sorgula” butonuna tıklayın. Sonucun gelmesi biraz uzun sürebilir. Gelen sonuç sayfasından ihlalde bulunduğunuz köprü ve otoyollar geçişlerini görebilirsiniz.

Geçiş İhlal Sorgulama

İhlal varsa yine bu sayfadan ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

OGS Geçiş İhlal Bilgileri 2022 yılından günümüze olan dönemi kapsamaktadır. Daha önceki ihlalleri öğrenmek için Alo 123 veya 0850 460 60 60 nolu Çağrı Merkezinden 7/24 arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sistem son 15 güne ait ihal içerikli geçişleri göstermeyebilir. Bu durumda yine yukarıda belirtilen çağrı merkezi numaralarından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sayfada KGM “Ücret Toplama Sistemlerimizin esas ödeme kanalı HGS hesaplarıdır. Bu sebeple cezalı duruma düşmemek için geçiş tarihini izleyen 15 gün içerisinde araç plakanıza ait bir HGS hesabının açılması, hesabı olan araçlar için ise HGS hesabına yeterli bakiye yüklenmesi gerekmektedir.” bu şekilde yapmış olduğu uyarıyı da dikkate alınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir