Ücretsiz Türkçe Ehil Yazılım 2 MB 211
08.10.2013 01.04.2022

Klasör Kilidi Programı bilgisayarınızda istediğiniz klasörü kilitlemenize kilidini açmanızı sağlayan basit ancak kullanışlı bir programdır. Uygulama ile tüm bilgisayara kilit koymak yerine sadece belirli klasörleri kilitleyebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz dosyayı gizlemenizi sağlayabilen özelliği de vardır.

Bilgisayarınızda yetkisiz kişilerin erişmesini istediğiniz klasörlere sadece farenin sağ tuşunu kullanarak şifre koruması koyabilir veya bu klasörleri gizleyebilirsiniz.

Programı istediğiniz bir klasöre indirin,

Şifre koruması koyacağınız klasör üzerinde farenizin sağ tuşuna basın,

Açılan menüden Kilitle/Çöz seçeneğini seçin, (Ayarlar penceresinden eklenecek.Bu işlem için windows 7 kullanıcıları yönetici olarak çalıştırı seçmeleri gerekmektedir.)

Program şifreyi girmenizi isteyecektir. Gizle seçeneğini seçerek dosyayı gizleyebilirsiniz.

Klasöre kilit koruması eklediğinizde, bu klasörü istemediğiniz kişiler açamayacak, silemeyecekler ve içeriğini göremeyecekler.

Klasörü tekrar açmak veya silmek istediğinizde şifre ile açmalısınız.Bunun için gene farenizin sağ tuşuna basın ve Kilitle/Çöz seçeneğini seçin. size belirlediğiniz şifreyi soracaktır. Şifreyi girin. Klasör tekrar kullanılabilir hale gelecektir.

Ayrıca ayarlar menüsünden tüm işlemleriniz için ana şifre belirleyebilirsiniz.

Not: Program kurulum gerektirmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir