Demo Türkçe Çağ Bilişim 425
10.2013 10.2013

Network Faks Lite

Adında anlaşılacağı gibi network üzerinden faks göndermeyi sağlayan bu yazılım ile kağıt ve zaman israfından tasarruf edeceksiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu programla bilgisayarınızdaki herhangi bir dokümanı NetworkFaks yazıcısına gönderiyorsunuz. Program gelen dokümanı ekleyerek sizden faksın gönderileceği numarayı istiyor. Sizde sadece faks numarasını yazarak faksınızı gönderiyorsunuz. Fakslarınızı eğer isterseniz cuzi bir ücretle mevcut şirket logonuzla birlikte gönderebileceksiniz.

Teknik Özellikleri

Program iki parçadan oluşmaktadır.

Ana Makine Modülü ve Terminal Modülü

Ana Makine Modülü

İçerisinde Faks hattınızın bağlı olduğu bir modem ile Microsoft Faks Konsolu olan herhangi bir makineye kurulabilir. Bu modül gelen fakslarınızı faks konsoluna gönderir. Ücretsiz olarak Terminal Modülü bu bilgisayara da kurulabilir.

Terminal Modülü

Bu modül  Windows XP üzeri herhangi bir bilgisayara yüklenebilir. Terminal modülü bilgisayara yüklendiğinde fakslarınızı gönderebilmesi için makinenizde firmamızın yazdığı varsayılan NetworkFaks yazıcısı oluşturur. Sizde yazıcı desteği olan herhangi bir program ile NetworkFaks yazıcısını kullanarak aldığınız dokümanı fakslayabilirsiniz. Programın kullanımı oldukça basittir. Dokümanı açıp NetworkFaks yazıcısına gönderiyorsunuz. Program  hiç bir kağıt çıktısı almadan sizin görmediğiniz arkaplanda yazıcıya iş gelip gelmediğini kontrol eder. Eğer yazıcıya iş gönderilmiş ise ve eğer sizin talebiniz varsa logo veya adres bilgilerinizi bu yazdırılan dokümana eklenir, böyle bir talebiniz yoksa onu fakslanacak dokümana çevirir ve ekranınıza getirerek gönderilecek kişiyi, faks numarasınız ve konuyu yazmanızı ister. Bu bilgileri doldurduktan sonra sadece Gönder tuşuna basmanız yeterlidir. Geri kalan işi Ana Makine Modülü yapmaktadır.

Demo versiyonu olan bu uygulamada sadece içerisinde mevcut olan dokümanı göndermenizi sağlar. NetworkFaks yazıcısı yüklenmez. Sadece çalışma mantığı anlaşılması için özellikleri kısıtlanmıştır. Diğer talepleriniz için önerilerinizi bekliyoruz. NetworkFaks yazıcısını kullanarak eğer isterseniz sadece faks değil mailde gönderilmesini sağlayabiliriz. Laboratuar firmalarının kendi logolu sonuçlarını hastaya mail veya faks olarak atabilirler. Bu programımız 2 yıldır laboratuarlarda kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir