06.2020 06.2020

Online olarak imzamızı atıp resim şeklinde indirebileceğimiz güzel bir siteyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Diyelim ki bir yere imzalanmış ve taranmış bir belge göndereceksiniz. Normalde Word Belgesine yazarız, imzalarız, Taratırız ve belgeyi isteyen yere mail yada başka yolla belgeyi göndeririz.

Oldukça zahmetli bir iş. Bunun yerine docsketch sitesine girerek Online imzamızı oluştururuz, Bilgisayarımıza indiririz, Word Belgemize yapıştırırız. İster Bilgisayardan isterse Mobil cihazdan imzamızı oluşturabiliriz. Deneyimlerimize göre Mobil cihazdan kullanımı daha kolay geldi. Siz istediğiniz bir cihazı seçebilirsiniz.

Burada önemli bir konuyu belirtmek isteriz ki bunun yasal boyutunu bilmiyoruz. Öğrenme imkanımız da olmadı. Burada sizlere tavsiyemiz imzanızı oluşturun Word Belgesine imzanızı yapıştırın ve tekrar belgenin ekran görüntüsünü alın. Karşı taraf belgeyi Word değilde JPG, PNG gibi resim formatlarında kabul ediyorsa bu şekilde küçükte olsa imza güvenliğini sağlamış olursunuz.

docsketch

Online imzanın kullanımı oldukça kolay BURADAN docsketch sitesine girin, imzanızı oluşturun ve Save butonuna tıklayın. Daha sonra Transparent background seçeneğini işaretleyin ki imzamızın arka planı transparan yani şeffaf olsun ki imzamızı yapıştırdığımız yerde zemin rengine uyum sağlasın. Daha sonrada imzanızı indirip kullanabilirsiniz.

Ayrıca imza oluşturma aşamasında Clear seçeneğinden imza alanını temizleyerek tekrar tekrar deneme yapabilirsiniz. Kalem rengini seçebilirsiniz.

Sitenin en güzel yanı da imzanızı değiştirmeden oluşabilecek titreme ve ekran kırıntılarını otomatik olarak düzeltiyor olması.

İmzanızı attıktan sonra hemen hemen kalemle attığınız imza arasında bir benzerlik olmadığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir