Demo Türkçe Giga Yazılım 69
11.10.2013 01.04.2022

ProKoop Kooperatif Yönetim Otomasyonu Programı; kooperatif yöneticilerinin isteklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. En büyük hedefi yönetimde profesyonelleşmek ve zamandan tasarruftur.

Program yüklenirken başlat menüsüne ve masaüstüne kısa yollar oluşturulur. Sadece ProKoop simgesinin fare ile tıklanmasıyla programa girilir.

Özenle hazırlanmış menülerimiz kullanıcı tarafından kolayca anlaşılabilir. Zaten bazı alt menülere girildiğine, işlem sırası ile ilgili uyarı ekrana gelerek kişi programın doğru kullanılabilmesi için yönlendirilir. Sırasıyla yapılacak işlemler neticesinde program akışı sağlanmış olur.

Program beş ana bölümden oluşur. Her bir bölüme ana ekrandaki simgeler fare ile bir kez tıklanarak yada üst kısımdaki menü çubuğu kullanılarak ulaşılabilir.

İşlem ana menüsünde, günlük rutin işler takip edilir. Burada yapılan harcamalar, banka ile ilgili işlemler, aidat makbuzu girişleri ve varsa aidat dışındaki gelirlerin girişi yapılır. Makbuzlara mesnet olacak yönetim planı, müşterek saatlerin süzme saatlere paylaştırılması veya farklı kazanlara gelen doğalgaz faturalarının belli bloklara paylaştırılması da buradan yapılır. Ayrıca personele ait işlemlerden vizite kağıtlarının hazırlanması ve basımı ile SSK Aylık Prim ve Hizmet Belgesi ve ücret bordro ve pusulaları da buradadır. Kooperatif üyelerine etiket basılması işlemini çok kolay ve zevkli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tanım ana menüsünde, bir kez yapılan tanımlamalarla hem program kooperatifiniz için özel hale getirilir hem de günlük rutin işlerin hızlı bir şekilde akışı sağlanır.

Rapor bölümünde, bütün hesaplarla ilgili raporlar program tarafından otomatik olarak hazırlanır ve istenildiğinde yönetim kuruluna sunulur. Günlük kasa raporu, iki tarih arası mizan, denetim ve yönetim raporları, ile yıl sonunda sunulması gereken faaliyet raporu buradan alınır. Ayrıca elbette işletme defterini buradan dökersiniz. Yönetim ve Denetim bilançoları ile her an teftişe hazır olacaksınız. Bütün bunlar için hiç bir şey yapmanıza gerek kalmayacak, sadece işlem menüsündeki aidatları ve masrafları girmeniz yeterli olacaktır.

Kanun bölümünde, yönetim dönemi boyunca en çok çıkabilecek sorunlar ve bunların çözümleri, dilekçe örnekleriyle birlikte sunulmuştur.Böylece sadece kanunların uygulanmasıyla kooperatifde huzur ve adalet sağlanmış olur.

Ayar bölümünde ise, kooperatifin nasıl yönetileceğine karar verilerek yönetim planının ayarı yapılır. Herhangi bir konuda bilgi almak için, yardım alt menüsünden yararlanılabilir . Ayrıca yedekleme alt menüsüyle de data kayıpları engellenir. Devir seçeneği, dönem sonu devir işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir