05.2015 07.2015

Samsung telefon kullanıcılarının en büyük ortak sorunlarından birtanesi telefon rehberinin geç açılmasıdır.

Anlatacağımız bu yöntemler aslında Android yüklü bütün telefonlar için çözümler içermektedir.

Rehberin geç açılması sorunu ortadan kaldırmak için farklı bir kaç yöntemi kullanacağız. Facebook, Twitter, WhatsApp, Tango ve e-posta kullanıcılarının rehber kısmında simge olarak görünüyor olması telefonun rehberini yavaşlatmaktadır.

Rehberi yavaşlatan nedenlerden birtanesi de telefonda kayıtlı numaraların bir kısmının SIM de bir kısmının Telefon hafızasında olmasıdır.

Google rehberNumara kayıtlarının tek bir ortamda olması rehberin hızlanmasına katkı sağlayacaktır.

Bizim önerimiz rehberiniz, Android telefon ile ilişkilendirdiginiz Gmail hesebına kaydetmenizdir.

Böylelikle telefon bozulsa bile Gmail hesabınızı kullanarak internet üzerinden Gmail hesabınıza girin sol-üst menü den  “Rehber” menüsüne tıklayarak numaralarınıza ulaşabilirsiniz.

Yine rehber hızlandırmak için Rehber Ayarlar seçeneğinden “Görüntülenecek kişiler” seçeneginden numaralarınız nerede kayıtlıysa o seçenegi seçin. Bu ayarlama da oldukça rehberi hızlandıracaktır.

Eğer ayarlar kısmıyla uğraşmak istemiyorsanız Rehber hızlandırmanın diğer bir yöntemi de oldukça işinizi kolaylaştıracak ve rehberinizi hızlandıracak.

ExDialer adlı uygulamayı aşağıdan indirerek telefonunuza yükleyin “telefon” ve “kişiler” olarak iki tane simge geliyor. Gelen bu “telefon” ve “kişiler” simgesini telefonun kendi simgeleri ile değiştirin. Rehberinizin çok daha hızlı açıldığını göreceksiniz.

[indir id=”14763″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir