05.10.2021 614 defa okundu

Bazen TikTok kullanıcıları bir nedenden dolayı çekmiş oldukları videoları kaybederler.

Videoyu yüklerken ağ sorunu yaşayabilirsiniz. Uygulama durma hatası verebilir. Bozuk güncelleme sonrası videolar silinebilir. TikTok silinebilir. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

TikTok bir videoyu kaydettikten sonra onları uygulamada yayınlamamıza veya Taslak olarak kaydetmemize izin veriyor.

Bilgisayardan Silinen TikTok Videolarını Kurtarabilir misiniz?

Evet, orijinal olarak Bilgisayarınıza kaydedilmiş daha sonra bir sebepten dolayı silinmiş videolarınızı kurtarabilirsiniz.

Bunun için size önereceğimiz program Recuva programını kullanabilirsiniz. Bu program ile video, resim ve diğer medya dosyalarını ayrı ayrı tarayarak kurtarabilir, diskinizin tamamında yada özel bir disk üzerinde veri kurtarama işlemi yapabilirsiniz.

Taslaklarınızı TikTok’a Geri Alabilir misiniz?

Evet. Bu videolar silinmez. Cihazınızın Galerisine kaydedilir. Bunları TikTok ara yüzünden kurtaramasanız da başka teknikler ile kurtarabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen program yada telefonunuzun medya klasörünü inceleyerek kurtarabilirsiniz.

TikTok Taslak Videoları Nasıl Kurtarabiliriz?

  • Cihazınızın Dosyalar / Galeri klasörünü kontrol edin.
  • Beğenilen videolardan alın. TikTok beğenilen videoları ayrı bir bölümde tutar. Eğer videoyu beğendiyseniz sırasıyla şu adımları izleyin. TikTok’u açın ve profilinizi ziyaret etmek için alttan “Ben” seçeneğine dokunun. En son beğendiğiniz tüm videoları görüntülemek için üstten “kalp” simgesine dokunun.

Sadece yüklenirken kurtarmak istediğiniz videoya dokunun. Silinmişse, bunun yerine boş bir ekran alırsınız.

Videoyu geri almak için daha fazla seçenek elde etmek için kenar çubuğundaki üç nokta simgesine dokunun. Buradan, “Videoyu Kaydet” seçeneğine dokunabilir ve telefonunuza indirilmesini bekleyebilirsiniz.

Diğer bir yöntem de telefonunuz SD kart gibi harici bir bellek kullanıyorsa Recuva veya benzeri bir program ile SD kart üzerinde kurtarma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Silinen Videoları Kurtarmanın Başka Yolu Yok mu?

Tarafımızca denenen bir yöntem değil ama yabancı kaynaklarda TikTok hesabınıza tanımlı bir mail adresiniz varsa Hesabınız silindiğinde bu mail adresine silinen videoların URL adreslerinin yer aldığı bir E-Posta geldiği belirtilmiş. Ayrıca noreply@mail.tiktok.com adresinden İngilizce olarak silinen videolarınızın URL adreslerini talep etmeyi deneyebilirsiniz. Burada Mail atacağınız hesabınızın TikTok hesabınızda yer alan Mail adresinizle aynı olması önemli.

Taslaklarım TikTok’ta Nerede?

TikTok Uygulamasına giriş yapıp “Ben” simgesine tıkladığınızda Taslaklar seçeneğini görebilirsiniz. Burada ki videoları alamazsınız. Sadece görüntüleyebilir yada silebilirsiniz.

TikTok’tan Çıkış Yapmak Taslakları Siler mi?

TikTok uygulamasından hesabınızdan çıkış yaparsanız Taslaklarınız ve diğer verileriniz silinir.

Videolar TikTok’ta Nasıl Depolanır?

Yüklenen videolar TikTok sunucularında depolanır. Ayrıca cihazınızın hafızasına da depolanır. Galeriden burada yer alan videolara erişim sağlayabilirsiniz.

TikTok Videolarımı Silinmeye Karşı Nasıl Koruyabilirim?

Videoları cihazınıza otomatik olarak kaydetmek için TikTok’ta “Albüme kaydet” seçeneğini aktif hale getirin.

Videoyu göndermeden önce, kopyasını korumak için cihazınıza kaydedin.

Google Drive veya iCloud ile senkronizasyon seçeneğini etkinleştirin.

Harici Hard Diskleri ve USB Bellekleri de yedeklemek için kullanabilirsiniz.

Silinen Hesabımın İçerisinde ki Videolar TikTok Sunucularından Ne Zaman Silinir?

Tiktok 30 gün içerisinde tamamen video ve verileri sileceğini belirtmiş ama bu bölge bölge farklılık gösterebilir. Ülkelere göre değişiklik gösterebilir.

Depolama birimlerinin çalışma mantığı olarak hiç bir veri silinmez. Eğer TikTok videolarınızı kurtarmak isterseniz yukarıda belirtilen yöntemleri sırasıyla uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir