29.06.2015 139 defa okundu

Steam oyunlarını iPhone’da oynamak ister misiniz? Eğer Jailbreak’li bir iPhone kullanıyorsanız Moonlight Tweak’i ile Steam oyunlarını iPhone’da oynayabilirsiniz. İşte detaylar.

Taig ekibi geçtiğimiz günlerde iOS 8.3 Jailbreak aracı ile karşımıza çıktı. Sistemi özgür kılan Jailbreak işlemi sayesinde, iOS cihazlarda çeşitli Tweak’ler ile kişiselleştirme yapılabiliyor veya sisteme yeni özellikler eklenebiliyor. Bu yeniliklerden biri de Steam oyunlarını Stream yapma olarak karşımıza çıktı.Steam-Oyunlarini-iPhoneda-OynamakSteam Oyunları iPhone’da!

Moonlight ismindeki Tweak sayesinde PC’deki Steam oyunlarını iPhone veya iPad’e Stream ederek oynayabiliyorsunuz. Nvidia ekran kartı ve Nvidia Shield modellerine sahip kullanıcıların alışkın olduğu bu özellik iPhone ve iPad’de oldukça düzgün çalışmakta.

Moonlight Tweak’i; 720p ve 1080p ekran çözünürlüğü, 30 ve 60 FPS ayarı ve gelişmiş dokunmatik ekran kontrol ayaları sunuyor. Test aşamasında olan Moonlight’ı denemek için iOS cihazınızın Jailbreak’li olması gerekiyor.

Eğer Jailbreak’li iPhone veya iPad’e sahipseniz Cydia’ya “http://repo.defying.pw/” reposunu ekleyip Moonlight’ı kurabilirsiniz. Moonlight’ı kullanmak için Nvidia GeForce GTX 650 ve daha üstü bir ekran kartına sahip olmanız gerekmektedir. Tabii bir de sağlam internet bağlantısına.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir