05.2015 07.2015

Telefon kalınlıklarının incelmesi, telefonların hafiflemesi ve fiyatlarının yüksek olması bizleri telefonu korumaya yönelik daha hassas davranmaya yöneltmektedir.

Telefon için en büyük düşmanlardan biri de su‘dur. Telefonu kısa sürede suyun içinden çıkartırsak telefonu kurtarma olasılığımız o kadar yüksek olur.

Suya düşen telefonu çıkarttıktan sonra sırasıyla yapmamız gereken işlemler sırasıyla şöyledir.

Suya-dusen-telefon-nasil-kurtarilirTelefonun çıkartılabilir bütün parçalarını çıkartın. Kılıf, Arka kapak, SIM Kart, Hafıza Kartı ve özellikle Bataryasını çıkartın bu işlemi hızlı bir şekilde yapın. Telefon hala çalışır durumdaysa normal yollardan kapatmayı beklemeyin bile.

Size en yakın bir yerde havlu ve ya su emme özelliği olan bir bez ile hafif bir şekilde içinde ki suyu çıkartmak amacıyla telefonu sallayarak kurulayın.

Telefonu kurulama kısmı çok önemlidir. Ne kadar iyi kurularsak kurulayalım devreler arasında nem seviyesinde olsa da, su kalacaktır.

Kurulama işleminden sonra telefonu içi Pirinç dolu bir kavonoza koyup en az çıkartmadan 24 saat bekletin. Pirinç tanelerinin nem alma özelliği vardır.

Kurulamak için kesinlikle Saç Kurutma Makinesi kullanmayın. Saç Kurutma Makinesi Telefon Devrelerinin erimesine yol açabilir.

Telefonu kesinlikle kalorifer üzerine koymayın.

Açmadan uzun süre Pirinç içerisinde beklettiğimiz telefonu açmaya çalışalım. Bu yöntem kurtarmak için kesin olmasa da yapılabilecek en iyi yöntemdir. Buna rağmen açılmadıysa kendinize yeni bir telefon bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir