09.2015 11.2015

Telefonunuzda sevmediğiniz ve silmek istediğiniz ama silemediğiniz uygulamalar mutlaka vardır. Uygulamayı silmek istemenizin nedeni ya bir işe yaramadığını düşünmüşsünüzdür ya da can sıkıcı olduğunu düşünmüşsünüzdür. Peki telefonunuzdaki bu kalıcı uygulamaları silmek yerine devre dışı bırakmak ister misiniz ? Devre dışı bıraktığınız zaman uygulama artık telefonunuzun menüsünde gözükmeyecektir ve siz geri etkin hale getirene kadar karşınıza çıkmayacaktır. Bu yazımızda sizlere “Telefon Uygulamaları Nasıl Devre Dışı Bırakılır” onu anlatacağız. İşte ayrıntılar. Telefon Uygulamalari Nasil Devre Disi Birakilirİlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne girin ve “Uygulamalar” kısmına dokunun. (Alttaki resim)Telefon Uygulamalari Nasil Devre Disi Birakilir-1Sonra karşınıza gelen menüden, ekranı “Sola” veya “Sağa” doğru kaydırarak “Tümü” yazan bölüme gelin. Yani tüm uygulamaların bulunduğu bölüme gelin ve telefonunuzun uygulaması olan herhangi bir uygulama seçin. Biz örnek olarak “StoreOID” programını seçtik. (Uygulamaya dokunun). (Alttaki resim)

Telefon Uygulamalari Nasil Devre Disi Birakilir-2Sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Oradan “Devre dışı Bırak” seçeneğine dokunun.Telefon Uygulamalari Nasil Devre Disi Birakilir-3Daha sonra telefon size bir uyarı verecektir. Uyarıya “Tamam” Deyin. (Alttaki resim)

Telefon Uygulamalari Nasil Devre Disi Birakilir-4Hepsi bu kadar…. Artık devre dışı bıraktığınız uygulama ve uygulamalar sizi etkileyemeyecektir. Devre dışı bıraktığınız uygulamaları görmek için; ekranı “Sağa” veya “Sola” doğru kaydırarak “Devre Dışı” bölümünü bulun. Burada “Devre Dışı” bıraktığınız uygulamalar yer alacaktır.

Telefon Uygulamalari Nasil Devre Disi Birakilir-5Uygulamalarınızı devre dışı bırakabildiniz mi ?

2.974 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir