07.2015 07.2015

Telefonunuzun şarjının dolmasını uzun süre beklemekten sıkıldınız mı? Artık günümüzde hızlı bir şekilde tükenen akıllı telefon şarjlarını, hızlı bir şekilde doldurmak da mümkün. Peki, akıllı telefonlar nasıl hızlı şarj edilir ? Akıllı telefonunuzu hızlı şarj etmek istiyorsanız aşağıdaki yazımızı okuyunuz. İşte detaylar.

Telefonu-Hizli-Sarj-Etmek1) Ekran parlaklığınızı düşürün

Eğer şarj sırasında akıllı telefonunuzu kullanmak zorundaysanız, ekran parlaklığını görebileceğiniz seviyeye düşürmeniz, akıllı telefonunuzu daha hızlı şarj etmenize olanak sağlar. Ayrıca kullanmadığınız arka plan uygulamalarının kapatılması da, güç tüketimini etkileyip, akıllı telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır. Ek olarak çevrimdışı bir işlem gerçekleştiriyorsanız, akıllı telefonunuzu uçak moduna alarak, hızlı şarj edebilirsiniz.

2) Telefonu bilgisayar ile şarj etmeyin

Akıllı telefonların hızlı şarj olmasındaki en önemli etkenlerden biri, şarj cihazıdır. Eğer akıllı telefon, USB aracılığı ile bilgisayardan şarj edilirse, adaptör kullanılmaz ve akıllı telefona daha az güç aktarılır, buda telefonunuza zarar verir. Bu nedenle bilgisayar yerine normal elektrik prizi aracılığı ile akıllı telefonunuzu şarj etmenizi tavsiye ederiz.

3) Telefonunuzu kullanmadığınız zaman kapatın

Akıllı telefonunuzu şarj sırasında kullanmıyor ve acil bir durum yoksa, kapatmanızı tavsiye ederiz. Zira telefonunuz kapalı olduğunda güç tüketimi en az seviyeye iner ve bu şekilde batarya çok daha hızlı şarj olur. Telefonunuzu kapatamıyorsanız, en azından arka plandaki uygulamaları sonlandırıp yani kapatıp, telefonu uyku modunda bırakarak şarj süresini biraz daha azaltabilirsiniz.

4) Orjinal şarj aletini kullanın

Üreticiler akıllı telefonlara uygun aksesuarları, telefonlarla birlikte sizlere vermektedir. Sizlere verilen orijinal şarj aletleri de, akıllı telefonunuzun bataryasını daha uzun yıllar sıkıntı yaşanmadan kullanabilmenize yardımcı olur.

İsterseniz farklı şarj aletlerinide tercih edebilirsiniz ama burada illla farklı bir adaptör kullanılacaksa, en azından akıllı telefonunuz ile aynı marka adaptörü tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Akıllı telefon aksesuarları satılan yerlerde 5-20 TL arasında satılmakta olan, bilinmeyen markaların kalitesiz şarj adaptörlerini ise kesinlikle kullanmayınız.

Sizler hızlı şarj hakkında neler düşünüyorsunuz ?

465 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir