25.01.2023 242 defa okundu

TikTok, kısa videoların paylaşıldığı, müzik, dans, komedi ve diğer içeriklerin oluşturulduğu bir sosyal medya uygulamasıdır.

Uygulama, öncelikle genç kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. TikTok, 2016 yılında kurulan ve ilk olarak Çin’de yayınlanan “Douyin” olarak adlandırılmıştı. Daha sonra, 2018 yılında global olarak yayınlanan ve TikTok adını alan bir sürüm yayınlandı.

TikTok, kullanıcıların kendi kısa videolarını kaydetmelerine ve paylaşmalarına izin verir. Videolar genellikle 15 saniyeden kısa olabilir ve müzik, efektler, yazılar ve diğer öğelerle düzenlenebilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların videolarını izleyebilir, beğenebilir ve yorum yapabilir ve diğer kullanıcıları takip edebilir. TikTok, popüler müzik parçaları, film sahneleri, komik replikler ve diğer popüler içerikleri kullanarak viral olan videolar oluşturmasına olanak tanır.

TikTok Videoları Nasıl İndirilir! Filigransız!

Uygulamada kullanıcılar, kendilerine özel hesaplar oluşturarak videolarını yayınlayabilirler. Videolar genellikle müzik eşliğinde dans, komedi, maky-up, yemek tarifi gibi konuları içerebilir. TikTok ayrıca kullanıcıların videolarını düzenleme ve filtreleme özellikleri de sunar. Ayrıca, kullanıcılar diğer kullanıcıların videolarını izleyebilir, beğenebilir, yorum yapabilir veya paylaşabilirler. Uygulama, popüler müzik parçaları, trendler ve diğer popüler içerikleri takip etmeyi kolaylaştıran özellikler de sunmaktadır. TikTok, genellikle genç nesil tarafından kullanılmaktadır.

TikTok görsel boyutları ne olmalıdır?

TikTok videoları için görsel boyutlar, 1080 x 1920 pixels (9:16 aspect ratio) olmalıdır. Bu boyut, TikTok videolarının en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar ve videoların yüksek kalitede oynatılmasını garanti eder. Ayrıca, TikTok videolarının dosya boyutu maksimum 15MB olmalıdır.

Üyelik İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

TikTok’a üye olmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

TikTok’u indirin ve yükleyin. Uygulama Google Play veya Apple App Store’da mevcuttur.

Uygulamayı açın ve üye olmak istediğinizi belirtin.

Bir e-posta adresi veya telefon numarası kullanarak kayıt olabilirsiniz. E-posta adresi kullanmak isterseniz, e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve “devam et” düğmesine tıklayın. Telefon numarasını kullanmak isterseniz, telefon numaranızı ve doğrulama kodunu girin ve “devam et” düğmesine tıklayın.

Profil bilgilerinizi girin, özellikle adınızı, kullanıcı adınızı ve profil fotoğrafınızı.

TikTok kullanmaya başlamak için, “Tamam” düğmesine tıklayın.

TikTok’ta arkadaşlarınızı arayarak veya diğer kullanıcıların videolarını izleyerek, beğenerek, yorum yaparak veya paylaşarak sosyalleşebilirsiniz.

TikTok’ta Filigransın video nasıl indirilir?

TikTok videolarını indirmek için kullanabileceğiniz bazı web siteleri şunlar olabilir:

ttdownloader.com
musicallydown.com
tiktokvideodownload.com
ttdownload.com
tiktokvideodownloader.comttdownloader.com
tiktokvideodownloader.com
ttdown.net
tiktokvideodownload.com
savetiktok.com
tiktoksave.com
tiktokdownloader.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir