30.07.2015 132 defa okundu

Google translate görsel çeviri özelliği artık türkçe dilini destekliyor. Google‘ın popüler çeviri uygulaması Translate, sürekli büyüyor. Uzun zamandır yeni özellikler kazanmayı sürdüren Google Translate için yeni bir özellik, eklenmişti. Fotoğrafını çektiğiniz yazılı metinleri farklı dillere çevirebilme özelliği, sonunda Türkçe de içinde olmak üzere 20 dili daha destekliyor. Peki, bu özellik nasıl kullanılır ?translate-gorsel-ceviri-ozelligiTranslate yazılı metin çeviri nasıl kullanılır ?

Uygulamayı açtığınız zaman bu özelliği anlatan bir yazı açılıyor. Eğer rehberi atlayıp anlık yazı çeviri özelliğini kullanamıyorsanız, ilk olarak Translate yazılı metin çeviri kamerasını açmanız ve çevirmek istediğiniz metine odaklamanız lazım. Daha sonra ortadaki kırmızı renkli tara butonuna dokunun ve çeviri işlemi başlasın. Bu işlemden sonra tarama bitecek ve yazılar seçtiğiniz dilde karşınıza gelecek. Hızla büyüyen yazılı metin çeviri özelliği, aynı zamanda çevrimdışı yani internet olmadan da kullanılabiliyor. Gerekli dil paketlerini indirmeniz sonucunda çevrimdışı kullanabilirsiniz. 

Sesli konuşma özelliğini de 32 farklı dil için hizmete sunan Google uygulaması, çok başarılı bir hal aldı ve diğer rakiplerini büyük oranda geride bıraktı. Google Translate Android ve iOS uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz.

Android Sürümü   [indir id=”16449″]

iOS Sürümü   [indir id=”16476″]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir