03.2020 03.2020

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlanan harita ile Türkiye’deki Güncel Koronavirüs vakıalarını takip edebileceksiniz.

Kısa süre önce  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki koronavirüsle ilgili verilerin yer aldığı bir haritanın yayınlanacağını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan, https://corona.cbddo.gov.tr/ adresinden girilen sitede Türkiye ve diğer ülkelerdeki son veriler güncellenerek açıklanıyor.

Haritada başta Türkiye olmak üzere Virüs tanısı konulan, iyileşen ve hayatını kaybedenlerin verileri yer alıyor.

Ayrıca haritada diğer ülkelerle karşılaştırma yapmakta mümkün. Virüsün Ülkemizde ilk göründüğü tarihten itibaren orantısal olarak artışı güncel ve doğru bir şekilde takip edebilirsiniz.

Bu makalenin hazırlandığı gün itibariyle sitede yer alan bilgilere göre 7.402 tanı, 70 iyileşen, 108 ölüm gerçekleşmiş durumda.

turkiyedeki guncel koronavirus haritasi

Siteye giriş yaptıktan sonra Türkiye üzerine tıklandığında Şehir bilgiler şu an için boş görünüyor. Site üzerinde Şehir bilgisi şimdilik verilmese de böyle bir menünün olması ilerleyen zamanda şehri şehir vaka sayısının açıklanabileceğini gösteriyor.

Sitede günlük yapılan test sayısı da şu an için belirtilmemiş.

Ayrıca https://covid19.saglik.gov.tr/ sitesinden de gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir