07.2015 07.2015

İnternetin her yerinde olduğu gibi, twitter‘da da yayınları çalanlar var. Twitter artık buna bir dur demek için çalışmalara koyuldu. İnternetin her alanında, çok emek hırsızı var. Bizler gibi çoğu sitelerin haberlerini açık bir şekilde, yani kopyala yapıştır yapan, başka kaynaklar varken, Twitter gibi facebook gibi sosyal medya kullanıcılarının, paylaştıkları şeyler rahat bir şekilde kopyalanarak, yeniden paylaşılabiliyor.twitter-calinti-tweetleri-siliyorTwitter, çalıntı olan tweetleri siliyor

Bu duruma dur demek isteyen Twitter ise önlem amaçlı yeni bir uygulamasını çalıştırdığını söyledi.Twitter artık, bulduğu çalıntı tweetleri ve şikayet edilen (çalıntı) tweetleri silecek. Ama bu durum her tweet için aynı değil. Birbiri ile aynı olduğu için her tweet silinecek diye bir şey yok. Peki, tweet silme işlemi nasıl çalışıyor ?

Twitter kopya tweetleri nasıl siliyor ?

kullanıcılar kopya olan tweetleri, Twitter Destek birimine şikayet ettiği zaman, kopya tweet birkaç gün inceleme altına alınıyor, silinme ya da silinmeme durumlarına göre kullanıcıya geri dönüş yapılıyor.

375 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir