02.07.2015 100 defa okundu

Bir süredir mobil ve web arayüzleri için tasarım çalışmalarında bulunan Twitter dün yayınlanan güncellemenin ardından bugün yeni tasarımını kullanıma sunmaya başladı. (Bu değişiklikler yavaş yavaş sunuluyor gibi görünmekte). Ama Her ne kadar şu an değişiklikler kullanıcılara yavaş yavaş sunuluyor gibi görünse de muhtemelen Twitter birden fazla test kullanıcı grubu ile bu testi yapmak için farklı kişilerde farklı değişiklikler görüyoruz.

Twıtter-ıOS-Uygulamasina Yepyenı-Tasarim

Bir süredir gerek web arayüzü gerekse mobil uygulamaları için yeni tasarım çalışmalarında olduğu bilinen Twitter, bugün itibari ile iOS kullanıcıları için küçük yenilikler bulunduran yeni tasarımını kullanıma sundu.

iOS uygulaması için dün yayınlanan güncellemenin ardından kullanıcılara yavaş yavaş sunulmaya başlanan yeni tasarımda uygulamada yer alan alt ve üst barı yenileyen Twitter, üstte yer alan barı da alt bar gibi beyaz yaparken alt barda ise sekmelerin isimleri kaldırılmış.

Twitter-iOS-Uygulamasina-Yepyeni-Tasarim-2

Ayrıca tweet oluşturma ekranına da kolayca hesap seçme ve taslaklar sayfasına yönlendirme yapan iki küçük buton koyan Twitter, profil sayfasında da değişiklikler yapıyor. Profil sayfasına da Twitter reklamlarını yönetmek için küçük bir grafik şeklinde buton koyan Twitter, daha önce de iddia edildiği gibi kullanıcılara mobil cihazlarından reklamları yönetme imkanı sunuyor.

Sizin Twitter uygulamanızda neler değişti?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir